Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.02.2018 10:25
  • Son Güncelleme: 14.02.2018 11:08

Kongresinde flaş raporu

Ulusal İstihbarat Direktörü Coats tarafından ABD Kongresi'ne sunulan raporda "'nın Suriye'deki milis gücü" olarak nitelendirildi. Aynı bölümde "YPG'nin Suriye'de otonom bir bölge arayışında" olduğu ancak Türkiye, Rusya ve İran'ın buna direnç göstereceği belirtildi.

ABD Kongresinde flaş YPG raporu

Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) Daniel Coats tarafından ABD Kongresi'ne sunulan "ABD İstihbarat Topluluğunun Dünya Genelinde Tehditler Değerlendirmesi" raporunda 'nin "'nın Suriye'deki milis gücü olduğu" belirtildi.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Coats, Senato İstihbarat Komitesi'ndeki oturumda senatörlere ABD İstihbarat Topluluğunun Dünya Genelinde Tehditler Değerlendirmesi başlıklı raporu sundu.

Raporun Suriye ile ilgili bölümünde "PKK'nın Suriye'deki milis gücü olan YPG, muhtemelen bir tür otonom yapı arayışında olacak ancak Türkiye, Rusya ve İran'ın direnciyle karşılaşacak." ifadelerine yer verildi.

YPG'nin PKK'nın Suriye'deki uzantısı olduğu açık bir şekilde belirtilen raporda, örgütün otonom bir yapı kurma peşinde olduğunun belirtilmesi de dikkati çekti.

CIA DE "PKK UZANTISI" DEMİŞTİ
Son dönemde ABD'nin terör örgütü PYD/PKK'ya verdiği desteğe ilişkin çarpıcı "itiraflar" ortaya çıkarken ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) internet sayfasında geçen ay sonunda yapılan güncellemede ülke profilleri bölümünde PYD/PKK'nın, "Suriye'deki yabancı kaynaklı terör örgütleri" arasında yer aldığı görülmüştü.

Buna göre, Suriye'deki yabancı terör örgütleri arasında PKK'yı da sayan CIA, Salih Müslim'i de "PKK'nın Suriye kolunun lideri" olarak göstermişti.

Önceki hafta kamuya açık basın brifinginde ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert'in Afrin'deki PYD/PKK unsurlarıyla ilgili konuşurken doğrudan "PKK" ifadesini kullanmasının ardından Dışişleri Bakanlığından yalanlama yapılmaması da dikkati çekmişti.

kalan karakter 1000

ihpus ihpus

Çok manidar tamda Tillerson'un ziyareti arifesinde ,uluslararası arenada Trump çok zor duruma düşecek..Kılıçtaroğlu 'da artık bu ülkeyi terk eder ,ya Kandile yada Ermenistan'a gitsin .Çünki arkadaşları oralarda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.02.2018 11:21
ihsan ihsan

işte itiraf abd sen buna destek veriyorsun hukukçular gazi şehit derneklari hüküğmet derhal abd mahkemeyye verilsin yurt içi dışı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.02.2018 10:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.