Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 13.02.2018 16:42

Rusya'dan Türkiye ve Afrin açıklaması

, ", herkesin ama özellikle de Türkiye’nin bu planlara yönelik itirazına rağmen sınır gücü kuvvetleri kurarak SDG’ye (/) geniş mali yardımlar yaptı." dedi.

Rusyadan Türkiye ve Afrin açıklaması

Sergey , Türkiye'nin Suriye'deki farklı Kürt gruplara yaklaşımını göz ardı etmenin dar bir bakış açısı olduğunu savunarak "Bu dar bakış açısının sonuçlarını şimdi görüyoruz." dedi.

Lavrov, başkent 'da Belçikalı mevkidaşı Didier Reynders'le düzenlediği basın toplantısında, 'yi Suriye'nin toprak bütünlüğünü tehlikeye atan tek taraflı adımlar atmakla suçladı.

ABD'nin, Suriye'de uzun süre, belki de sonsuza kadar kalmayı planladığını savunan Lavrov, "ABD, Suriye'de herkes için kabul edilebilir bir güç değişikliğiyle noktalanacak istikrarlı bir siyasi süreç oluşana kadar kalmak istediğini belirtiyor. Bu, rejim değişikliği demektir." diye konuştu.

Lavrov, ABD'yi, Suriye'nin toprak bütünlüğünü tehlikeye atan tek taraflı adımlar atmakla suçlayarak "ABD'nin attığı adımların, Fırat Nehri'nin doğusundan başlayarak Irak sınırına kadar devlet benzeri bir yapı oluşturmaya yönelik olduğunu düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE'NİN FARKLI KÜRT GRUPLARA YAKLAŞIMINI BİLİYORUZ"
ABD'nin, Suriye'nin kuzeyindeki eylemlerine de değinen Lavrov, şöyle konuştu:

"ABD, herkesin ama özellikle de Türkiye'nin bu planlara yönelik itirazına rağmen sınır gücü kuvvetleri kurarak SDG'ye (/) geniş mali yardımlar yaptı. Türkiye'nin farklı Kürt gruplara yaklaşımını biliyoruz. Bu farklı şekillerde değerlendirilebilir ancak bu yaklaşım bir gerçek ve bunu tamamen göz ardı etmek dar bir bakış açısı. Bu dar bakış açısının Afrin de dahil olmak üzere yarattığı durumu görüyoruz."

Lavrov, Kürtlerin Suriye'deki siyasi çözüm süreçlerine katılmasından yana olduklarını yineleyerek Kürtlerin, Suriye toplumunun değişmez bir parçası olduğunu söyledi.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

maho maho

abd kafiri yakında İnşallah parçalanacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 13.02.2018 17:51
tevfik,, tevfik,,

zaten ABD bizim işimizide bitirip ,rusya ve çinide tahakkümü altına alma hevesinde

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 13.02.2018 16:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.