• Dünya
  • 12.01.2018 21:37
  • Son Güncelleme: 12.01.2018 - 21:37

ABD'den kararı

Trump ile nükleer anlaşmayı uzattı. ABD Başkanı , İran'a nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini son kez uzatma kararı aldı.

ABDden flaş İran kararı

ABD Başkanı , 'a nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini "son kez" uzattı.

Amerikalı yetkililer, 'ın nükleer anlaşmaya yönelik kararını basın mensupları için gerçekleştirdikleri telekonferansta açıkladı.

ABD'nin İran ile P5+1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Almanya) arasında 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmanın yaptırımlara ilişkin maddesini iptal etmeyeceğini bildiren yetkililer, ülkeye sağlanan yaptırım muafiyetinin 120 gün uzatıldığını kaydetti.

Teknik sorunlar nedeniyle sık sık kesilen telekonferansta, nükleer anlaşmanın şimdilik devam edeceği anlamına gelen uzatma kararının "son kez" alındığı vurgulandı.

İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan bir yetkili, "Bu, eğer anlaşmaya varılmazsa, Trump'ın son uzatma kararı olacak." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama'nın imzaladığı nükleer anlaşmanın ülkesi açısından "korkunç bir anlaşma" olduğu için ya yeniden düzenlenmesi ya da iptal edilmesi gerektiğini savunuyordu.

ABD HAZİNE BAKANLIĞI İRAN'A YENİ YAPTIRIMLARI AÇIKLADI
Trump yönetiminin, İran'a yönelik nükleer yaptırımların muafiyet süresini uzatma kararı alırken, eş zamanlı olarak ülkeye yeni yaptırımlar getirmesi dikkati çekti.

ABD Hazine Bakanlığı, yönetimin nükleer anlaşmaya yönelik kararın açıklanmasının hemen ardından İran'da insan hakları ihlalleri, sansür ve silahlanma faaliyetlerine destek verdiği gerekçesiyle 14 kişi ve kuruluşa yaptırım uygulanacağını açıkladı.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

hani iran düşmandı tam pisikopat bu trump

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.01.2018 10:18
mehmet mehmet

sen silahlanacaksın başka ülkeler silahlanmayacak öyle mi pislikler. size ATOM bombasından 1000 kat daha güçlü bombalarla saldırmak MÜBAH. dünya birleşip terörü bu kıtaya yaymalılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.01.2018 09:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT