Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 31.12.2017 18:47

“Eylemlere izin vermeyeceğiz”

İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, ülke genelinde devam eden eylemlere izin vermeyeceklerini dile getirdi.

“Eylemlere izin vermeyeceğiz”
İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, İran'da Perşembe günü başlayan protestoların devam etmesine izin vermeyeceklerini söyledi. "Sorunları şiddet ve terörle çözmek gibi bir seçenek yok" diyen Fazli, gösterilerin halka karşı bir isyan olduğunu ifade ederek, "Buna izin veremeyiz" dedi. Yasalara karşı gelmeyi seçenlerin sonuçlarına da katlanacağını kaydeden İranlı Bakan, vatandaşların haklarını dile getirmek için yasal yollarının bulunduğunu dile getirdi.

İran'ın Meşhed kentinde Perşembe günü işsizlik, yüksek enflasyon ve yolsuzluğa karşı başlayan eylemler sürüyor. Meşhed kentinde başlayan olaylar Kirmanşah, Reşt, İsfahan ve Kum'un ardından başkent Tahran'a sıçradı. Ülkenin Dorud kentindeki protestolarda da 2 kişi hayatını kaybetti. Binlerce kişinin sokaklara döküldüğü eylemlerde ülke genelinde 80 kişi gözaltına alındı.

kalan karakter 1000

TÜRK MiLLETİ TÜRK MiLLETİ

İran'daki abd provakasyonunu kınıyor,İran yönetiminin yanında olduğumuzu bildiririz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.01.2018 00:31
dr dr

o yapan kesin pkk hainler irani karistirmak suriye de bosuna silah yigmiyorlar yeni hedef iran olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.12.2017 19:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.