• Dünya
  • 08.12.2017
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 23:47

Para basacak!

Tesla’nın kurucusu ’ın 2020 yılındaki servetinin 150 milyar doları aşacağı iddia edildi... SpaceX sayesinde servetini 22 milyar dolara çıkartan Musk, yaşayan en büyük dahilerden biri

Para basacak!
ELON Musk adı artık her yerde... Tesla ve PayPal ortak kurucularından olan yatırımcı mühendis , kurduğu uzay taşımacılığı şirketi olan SpaceX sayesinde servetine 5 milyar dolar daha ekledi. Serveti 22 milyar doları bulan Musk'ın 2020 yılında 150 milyar dolarlık bir adam olacağı iddia edildi. Musk, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlikte, kendi Tesla otomobilini efsane şarkıcı David Bowie'nin 'Space Oddity'si eşliğinde Mars yörüngesine yollamayı planladığını açıkladı. Space X, geminin Mars yörüngesinde 'Apollo 11' ile benzer bir kaderi paylaşmadığı sürece Tesla'nın 'bir milyar yıl' kadar uzayda kalabileceğini belirtti. Sadece uzayda değin dünyada da inanılmaz işlere imza atan Musk, geçtiğimiz günlerde "Dünya üzerindeki çoğu yere 30 dakikanın altında ve herhangi bir yere 60'ın altında uçun. Koltuk başına maliyet..." şeklinde tweet attı. Elon Musk'ın paylaştığı projeyle güneş sistemimizde seyahat etmek için üretilen ve saatte maksimum 27 bin kilometre hıza ulaşabilen roket, New York-Şangay arasını 39 dakika gibi kısa bir sürede gidecek. Normalde bu iki şehir arası ulaşım 15 saat gibi bir süre alıyor. Saatte 27 bin kilometre hız yapabilecek sayesinde Hong Kong-Singapur, Londra-Dubai gibi aralarında oldukça uzun mesafe bulunan şehirlerin yolculuk süresi 30 dakikanın altına inecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT