Bugünkü
Takvim

Haber 'ajan'sı

ABD, Rus yayın organı Russia Today America’yı yabancı ajan olarak ilan etti. Kurumun yayın yönetmeni ise casus gibi gösterilmesine sert çıktı...

Haber ajansı
Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni , Rusia Today America'nın ABD Adalet Bakanlığı'nın talebi üzerine 'yabancı ajan' olarak kaydedildiğini açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Simonyan, "Hukuki yollara başvurma ve yabancı ajan olarak kaydolma seçenekleri arasından ikincisini tercih ettik. Bu çerçevede ABD'deki ifade özgürlüğünü ve buna hala daha inananları tebrik ediyoruz" diye yazdı. nnSimonyan, daha önce yaptığı açıklamada, ABD'de başka bir devlet için lobicilik yapan kişi ve kurumları hedef alan FARA yasası kapsamında 'yabancı ajan' olarak kayıt olacaklarını fakat ABD Adalet Bakanlığı'nın bu kararını mutlaka mahkemeye götüreceklerini söylemişti. Öte yandan Washington, RT'nin "Kremlin'in propaganda aracı" olduğunu söylemişti. Bu nedenle RT, Rusya'nın 2016 ABD seçimlerine müdahale ettiği iddiaları yüzünden gündem olmuştu.
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.