• Dünya
  • 14.11.2017
  • Son Güncelleme: 14.11.2017 - 00:09

Bender’i de aldılar

Prens Selman’ın yürüttüğü operasyonlar kritik bir isme ulaştı. 20 yıl boyunca Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçisi olarak görev yapan Prens Bender, gözaltına alındı...

Bender’i de aldılar
Körfez ülkelerinde yayın yapan Middle East Eye isimli haber sitesi Suudi Arabistan'daki operasyonda ülkenin en güçlü ismi olarak tanınan Prens Bender bin Sultan'ın da gözaltına alındığını söyledi. Gazete, Bender'in tutuklanmasını, 19 milyar dolarlık servete sahip Velit bin Talal'ın içeri alınmasından bile daha önemli olarak açıkladı. Yaklaşık 20 yıl boyunca Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi olarak görev yapan ve Suudi İstihbarat Servisi'nin başında bulunan Prens Bender, eski Başkan ve yardımcısı Dick Cheney ile yakın dosttu. Prens Bender, ABD'nin Irak'a girişi ve Suriye politikası konusunda ABD'yi yönlendiren kişi olarak biliniyordu. İddialara göre Bender'in gözaltı nedeni, İngiliz savunma sanayi şirketi BAE ile yapılan 57 milyar dolarlık bir anlaşma karşılığında İngiltere'nin Cotswolds kasabasında 2 bin dönümlük bir arazi alması oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT