Bugünkü
Takvim

Hileli

Trump, derin ABD’nin hamlelerinin ortasında kaldı. Önce sağ kolu Michael Manafort tutuklandı. Şimdi de eski danışmanı George Papadopoulos, Rus yetkililer ile temas sağladığını açıkladı. Trump ise operasyonun cadı avı olduğunu belirtip Hillary ’ı suçladı...

Hileli Clinton
Donald Trump, tüm derin planları alt üst etti. ABD seçimlerinde lobisini geçip başkan seçildi. Ancak bunu hazmedemeyen derin ABD, Trump'ın etrafını sarıp harekete geçti. Söz konusu ekip Trump ile ekibinin seçimlerden önce Ruslarla temas halinde olduğunu belirtti. İddiaya göre Ruslar, ABD seçimlerine müdahale edip Trump'ı başkan seçtirmişti. Trump, bu lobiye karşı tüm gücüyle direnirken derin ABD'nin hamleleri peşi sıra geldi. İlk olarak ABD Başkanı 'ın eski kampanya menajeri Michael Manafort önceki gün tutuklanıp hapse gönderildi. Ardından eski iş ortağı Rick Gates'in yetkililere teslim olduğu belirtildi. Dün de ilginç bir hamle geldi. ABD gündeminin ilk sırasına çıkan tutuklamaların ardından gözler Trump'ın seçim kampanyası döneminde danışmanlığını yapan George Papadopoulos'a çevrildi. Papadopoulos, 2016 yılının Mart ayında Trump'ın kampanyası ile üst düzey bazı Rus yetkililer arasında ayarlamaya çalıştığı temaslar konusunda FBI'a yalan söylediğini kabul etti. Papadopoulos, 5 Ekim'de suçunu kabul edip Ruslar'la görüşme yaptığını söyledi. Trump, tutuklamaların "Cadı avı" olduğunu ve bunun sorumlusunun Hillary Clinton olduğunu söyledi. Öte yandan ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, Trump'ın ekibinde yer alan Rus Büyükelçi Sergiey Kislyak hakkında da soruşturma açılabileceğini kaydetti. FBI soruşturmasının Trump'ın kampanya ekibine odaklanmasından bu yana Sessions, Adalet Bakanı sıfatıyla soruşturmaya nezaret etmekten affını istedi. Bu kararı Trump'la arasında gerilime yol açtı ve ABD Başkanı Twitter'da birçok kez Sessions'ı hedef aldı.


Seçim kampanyasında görev alan Trump'ın menajeri Michael Manafort ve iş adamı Rick Gates tutuklandı.


Trump, tutuklamaların tamamen siyasi amaçlı olduğunu savundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.