Bugünkü
Takvim

IRAKıp gitti

Kürt lider israil ve ABD’nin gazına geldi. Peşmergepaçavrası asıp bağımsızlığa yeltendi. Ama her şeyini kaybetti. Irak bayrağı altında istifa etti.

ABONE OL
IRAKıp gitti
, Kuzey Irak'ta bağımsız devlet kurma hayaline kapıldı. Tüm uyarılara kulaklarını tıkadı. 25 Eylül tarihinde gayrimeşru bir referandum yapıp her yere paçavralarını astı.

Ancak Peşmerge zoru görünce kaçtı. "Gerekirse ölürüz" diye palavra atan Barzani de Erbil'de kapana kısıldı. Son çare olarak Irak bayrağına sığınıp istifasını açıkladı.

7 HAZİRAN 2017'DE BÖYLE
Barzani, 7 Haziran 2017'de kendi paçavralarının önünde bu pozu verdi. Dünyaya rest çekerek referanduma gideceğini söyledi.

29 EKİM 2017'DE BÖYLE
İşgal ettiği Kerkük ve diğer bölgelerin tamamını kaybetti. Çaresiz kalınca göndere Irak bayrağını çekti. Önceki gün de işte böyle istifa etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.