Bugünkü
Takvim

'nin istifa talebi kabul edildi!

ABD ve İsrail'e güvenip gayrimeşru referandum yaparak bağımsızlık oyunları oyanayan 'nin oy çokluğuyla kabul edildi. Barzani resmen ABD'ye ağladı ve "ABD buna neden sessiz kaldı?” diye sordu...

  • Dünya
  • 29.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.10.2017 21:35
ABONE OL
Barzani'nin istifa talebi kabul edildi!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Parlamentosunda, Başkan Mesud 'nin yetkilerinin Parlamento Başkanlığı, Hükümet ve Adalet Yüksek Konseyi'ne devredilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Öte yandan Barzani, parlamentoya 1 Kasım tarihinde yetkilerinin Parlamento Başkanlığı, Hükümet ve Adalet Yüksek Konseyi'ne devredilmesi için mektup göndermişti. Barzani mektupta, "24 Ekim'de yapılması kararlaştırılan ancak hiç kimsenin aday olmaması sebebiyle ertelenen Kürdistan Başkalık seçimlerinin ardında başkanlık görevimin tekrar uzatılmasını reddediyorum" ifadelerine yer vermişti.

"ABD BUNA NEDEN SESSİZ KALDI?"
Barzani, parlamentoda okunması için gönderdiği mektubun ardından mesaj yayınladı. Barzani, "Kerkük için iyi bir hazırlık yapmıştık. Maalesef 16 Ekim gecesi bu büyük ihanet gerçekleşti. 16 Ekim gecesi, peşmerge ve halkımıza zehirli bir hançer sapladı. Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçleri, ABD'nin gözleri önünde ve onların silahlarıyla IKBY'ye saldırdı. ABD buna neden sessiz kaldı? " dedi.

kalan karakter 1000

sen sen

Bu Barzani ve adamlari acikcasi tam Yahudi koleleri ve gelecekleri Filistinden beter olacaktir utanmaz serefsizler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 12:07
selim  ,, selim ,,

şeytanın dümen suyuna gidersen böyle olur ,salak barzani ABD bu sefer yemedi k,,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.10.2017 08:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.