Bugünkü
Takvim

'den kritik mektup: Görevini bırakıyor

Mesud 'nin bugün IKBY Parlamentosuna gönderdiği mektupla, 1 Kasım'dan itibaren yetkilerini paylaşacağı ya da istifa edebileceği öğrenildi.

  • Dünya
  • 28.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2017 20:42
ABONE OL
Barzani'den kritik mektup: Görevini bırakıyor

Mesud 'nin bugün IKBY Parlamentosuna gönderdiği mektupla, 1 Kasım'dan itibaren yetkilerini paylaşacağı ya da istifa edebileceği öğrenildi.

IKBY Parlamentosu Başkan Yardımcısı Cafer İbrahim Eminki, Mesud Barzani'nin bugün parlamentoya bir mektup gönderdiğini söyledi.
Barzani'ye yakınlığı ile bilinen Rûdaw'ın haberine göre IKBY Parlamentosu Başkan Yardımcısı İbrahim Eminki, "Bugün Barzani, yarın ki parlamento oturumunda okunması için bir mektup gönderdi" dedi.

Cafer İbrahim Eminki, mektubun parlamento oturumunda okunduktan sonra, üyeler tarafında görüşüleceğini söyledi.

Mektupla Barzani'nin 1 Kasım'da yetkilerini parlementoya devredeceği öne sürülüyor.

Rûdaw muhabiri, "Mektubunda Başkan Barzani'nin, Başkanlık yetkilerinin IKBY Parlamentosu ve IKBY Hükümeti'ne bölüştürülmesine" yer verdiğini belirtti.

kalan karakter 1000

Zebani Zebani

Ibonun Bitti dunyam ziyaan oldum sarkisini armagan ederim kendisine.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.10.2017 11:47
arkadaş arkadaş

ben olsam kabul etmem adam kuzey ırağı karıştıracak peşmergeyi açlığa mahkum edecek adama sormazlarmı nerde kaldı senin gençlik özlemin komik şaklaban hesap vermen lazım abd ve israil uşağı şimdi kaçmaya başla yok öyle yağma bakalım baban gibi amerikayamı kaçacaksın veya akıl baban israilemi göreğiz yanlız oradaki halkı yaktın açlığa sefalete sürükledin bir yerine kına yak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.10.2017 11:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.