Bugünkü
Takvim

, Katalon yönetimini görevden aldı

Başbakanı Mariano Rajoy, Katalonya Özerk Yönetimi hükümetini feshedip bu bölgede 21 Aralık'ta erken yerel seçime gitme kararı aldıklarını açıkladı.

  • Dünya
  • 27.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.10.2017 22:44
ABONE OL
İspanya, Katalon yönetimini görevden aldı

Katalonya yerel parlamentosunun tek taraflı bağımsızlık ilanının ardından olağanüstü toplanan Bakanlar Kurulunun aldığı kararları açıklayan Rajoy, Katalonya'da 21 Aralık'ta erken seçime gidileceğini duyurdu.

Başbakan Rajoy, vatandaşların geleceklerine karar vermeleri için sandığa gidilmesine acil ihtiyaç duyulduğunu" vurguladı.

Rajoy, "Katalonya özerk yönetimde demokrasinin tekrardan sağlanabilmesi için yasal, temiz, özgür bir seçime gidilecektir." dedi.

Başbakanı, "Katalonya'da vatandaşların adına kimsenin yasa dışı hareket etmemesi için seçimin zorunlu olduğunu, bir dakika bile kaybetmeden birlikte yaşamın yeniden inşa edilmesi gerektiğini" dile getirdi.

Başbakan Rajoy, "Hükümet, 155. maddedyi uygulamaya başladı. Katalonya Özerk Yönetimi Hükümeti Başkanı Carles Puigdemont, Başkan Yardımcısı Oriol Junqueras ve diğer hükümet üyeleri ile Katalonya özerk yönetimi İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışan tüm polis müdürleri görevlerinden alındı." diye konuştu.

Rajoy, Katalonya özerk yönetiminin Brüksel hariç yurt dışındaki tüm temsilciliklerinin de kapatılmasına karar verdiklerini belirtti.

İspanyollar için üzücü bir gün yaşadıklarını dile getiren Rajoy, halka "temkinli ve sakin olmaları" çağrısında bulundu.

kalan karakter 1000

T.C. T.C.

ayrılın ayrılın bize yaptıklarınızı allah başınıza veriyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.10.2017 08:16
osman osman

avrupa oyun oynuyor sırf kuzey ırakta bir devlet kurulması için elinden gelen her şeyi yapıyor kızım sana söylüyorum gelinim sen işit mantığıyla hareket ediyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.10.2017 07:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.