Bugünkü
Takvim

''liler 'yı yağmalıyor!'

Terör örgütü 'nın Suriye kolu 'nin ele geçirdiği kentinin yağmalandığı belirtiliyor. Terör örgütü DEAŞ'ın ve ABD'nin hava saldırılarının harabeye çevirdiği kentte terör örgütü YPG'lilerin kent sakinlerinin evlerine geri dönmesine izin vermediği aktarıldı.

  • Dünya
  • 26.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.10.2017 11:33
ABONE OL
'YPG'liler Rakka'yı yağmalıyor!'

Terör örgütü 'nin çoğunluğunu oluşturduğu ve ABD'nin desteklediği SuriyeDemokratik Güçleri, 6 Haziran'da başlattığı ABD destekli operasyonla 17 Ekim'de terör örgütü DEAŞ'ı, 'dan çıkarmıştı.

AA muhabirinin kente girerek çektiği görüntülerde, Rakka'nın tamamına yakınının harabeye döndüğü gözlendi. Caddelerin iki tarafındaki binaların tamamen yıkıldığı, araçların enkazların altında kaldığı görüldü.

Şiddetli saldırılar nedeniyle kepenkleri kapalı dükkanların çatılarının çöktüğü, kepenekleri kırılarak açılmış olanların da içlerinin boş olduğu görüntülere yansıdı.

AA muhabirine bilgi veren yerel sakinler, YPG'li teröristlerin dükkanları ve evleri yağmaladığını, çaldıkları eşyaları örgüt kontrolündeki Ayn İsa ve Resülayn beldelerinde sattıklarını söyledi.

Rakkalı sakinler, çatışmalardan kaçan Sabahiye mahallesi halkının iki gün önce evlerine dönmek istediğini, ancak mahalleyi yağmalamakla meşgul olan /'li teröristlerce engellendiklerini anlattı.

"Rakka Sessizce Katlediliyor" isimli aktivist ağı, ABD ile PKK/PYD'nin saldırıları süresince iki bine yakın sivilin öldüğünü, 450 binden fazlasının göç etmek zorunda kaldığını duyurmuştu. Ağ, kentin yüzde 90'ının yerle bir edildiğini bildirmişti.

kalan karakter 1000

NONAME NONAME

u.s.a bu topraklarda batacakkk yok olup gidecekkk

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.10.2017 15:00
ihsan ihsan

bu ypg lilerden hesap sorulmalı sonlarının kötü olacağı ihtarı yapılmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.10.2017 12:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.