Bugünkü
Takvim

'den flaş açıklaması!

Bugün konusunda açıklama yapacağı duyurulan Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Beşar 'ın herhangi bir rolünün olmadığı bütünleşmiş bir Suriye istediklerini söyledi.

  • Dünya
  • 26.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.10.2017 19:17
ABONE OL
ABD'den flaş Esad açıklaması!

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, BM Özel Temsilcisi Staffan de Mistura ile bir araya geldi. 'de yaşanan gelişmelerin ele alındığı toplantıda önemli mesajlar verildi.

"ESAD AİLESİNİN HÜKÜMDARLIĞI SONA ERİYOR"
Tillerson, " ailesinin hükümdarlığı sona eriyor. Asıl önemli olan konu bunun nasıl olacağı" dedi.

Tillerson ayrıca, Beşar Esad'ın herhangi bir rolünün olmadığı bütünleşmiş bir Suriye istediklerini söyledi.

IRAK ORDUSU İLE PEŞMERGE ÇATIŞMASI KAYGI VERİCİ
Tillerson, tartışmalı referandumun ardından Irak güçleri ile Peşmerge arasında yaşanan gerilimin kaygı verici olduğunu ifade etti.

IRAK KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLİR
Irak'ta İran etkisi üzerine de konuşan Tillerson, Irak'ın bu etkiye direnmesi gerektiğini ve kendi ayakları üzerinde durabilecek kapasiteye erişmesi telkininde bulunduklarını belirtti.

.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.