Bugünkü
Takvim

'da 'bölünme' korkusu

Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, Katalonya’da başlatılan bağımsızlık girişimini hiçbir Avrupa Birliği (AB) ülkesinin tanımak istemediğini belirterek “AB bölünmekten korkmalı ve korkuyor” dedi.

  • Dünya
  • 25.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.10.2017 06:56
ABONE OL
Avrupa'da 'bölünme' korkusu
İspanya ve İtalya'daki gelişmeleri değerlendiren Tajani, Katalonya'daki gelişmeleri yakından takip ettiğini ve durumun giderek ciddileştiğini belirtti. Katalonya'nın bağımsızlık isteğinin İspanya hukuku ve anayasasına aykırı olduğunu savunan Tajani "AB bölünmekten korkmalı ve korkuyor. Bu nedenle ülkelerinin hepsi Katalonya'nın bağımsızlık girişimini desteklemeyeceğini açıkça belirtiyor" ifadelerini kullandı.

İNGİLTERE DE DESTEK VERMEZ
İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecinde olmasına rağmen bu konuda AB'yle hareket ettiğini kaydeden Tajani, İngiltere'nin de Katalonya'nın bağımsızlığını tanımayacağını hatırlattı. Katalonya referandumunda gördüğü bazı sahnelerden rahatsızlık duyduğunu belirten Tajani, 'İspanya'nın milyonlarca vatandaşın kararlılığıyla kurulmuş bir demokrasi olduğunun unutulmaması gerektiğini' işaret etti. Tajani, İtalya'da Lombardiya ve Veneto bölgelerinde düzenlenen referandumun ise Katalonya'dan farklı olduğunu kaydetti.

kalan karakter 1000

Hakan Hakan

İnşallah kurdukları tuzaklara düşerler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.10.2017 10:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.