Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 23.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 23.10.2017 22:22

sonunda itiraf etti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan , Erbil ile Bağdatarasındaki sorunların çözümü için yeni bir sayfa açmaya hazır olduklarını belirtirken, devam eden askeri operasyonların bunun önünde engel oluşturduğunu öne sürdü. Barzani, düşen petrol geliri nedeniyle "Maaşların ödenmesi konusunda bir sorun çıktı, ancak sorunun çözüleceği ve maaşların ödeneceği konusunda halkımız emin olsun" ifadelerini kullandı.

Barzani sonunda itiraf etti

Erbil'de katıldığı bir programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan , "Bağdat ile sorunları anayasa çerçevesinde çözmek istiyoruz. Bu konu için Bağdat'a bir heyet gönderip, yeni bir sayfa açmaya hazırız." dedi.

Barzani, Bağdat'a heyet gönderilmesi konusunda henüz bir tarih belirlenmediğini dile getirirken, "Onların (Bağdat'ın) vereceği yanıtı bekliyoruz. Bölgesel hükümet, Bağdat ile sorunların anayasa çerçevesinde çözülmesi taraftarı." ifadelerini kullandı.

İSTİKRARI ETKİLİYOR
Erbil ile Bağdat arasında halihazırdaki en büyük sorunun merkezi yönetimin askeri operasyonları olduğunu öne süren Barzani, "Maalesef askeri operasyonun devam etmesi, o bölgelerin güvenlik ve istikrarını ciddi bir şekilde etkiliyor. Aynı zamanda her iki taraf arasında diyaloğun başlamasını da engelliyor. Sorunların bitmesi ve diyaloğun en kısa zamanda başlamasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

Neçirvan Barzani, IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin 1 Kasım itibarıyla görev süresinin dolması nedeniyle bundan sonraki sürece ilişkin bir soru üzerine, "Yasal olarak IKBY Başkanı'nın görevi sona eriyor. Barzani de yasaları çiğneme taraftarı değil." karşılığını verdi.

SORUN ÇIKTI
Irak merkezi hükümetinin Kerkük'te IKBY'nin elinde tuttuğu tüm petrol yataklarını denetim altına almasından ötürü petrol gelirinin ciddi bir şekilde düşmesinin memur maaşlarının ödenmesinde sıkıntı yaratacağı ihtimaline ilişkin ise Barzani, "Maaşların ödenmesi konusunda bir sorun çıktı, ancak sorunun çözüleceği ve maaşların ödeneceği konusunda halkımız emin olsun." ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

neyine güvendinde referanduma gittin.hadi şimdi gitte sırtını sıvazlayanlardan medet um.hani 10 ncu kuşaktan yahudi olduğunuzu söyleyenlerden ..azıcık sırtınız sıvazlandığında kendinizi birşey zannettiniz.aslında sizlr birer kuklasınız.bu hezimet sırtınızı sıvazlayanların hezimetidir.allah mazlumların yanındadır.hep beraber beter olun inşaallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.10.2017 08:02
misafir misafir

çocukluk hayalin kısa surede olsa gerçeklestirdin be barzani

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.10.2017 04:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.