Bugünkü
Takvim

Duterte'den AB'ye "iç işlerimize karışmayın" tepkisi

Filipinler Devlet Başkanı , batılı devletlerden ülkesinin iç işlerine karışmamalarını istedi.

  • Dünya
  • 20.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.10.2017 20:20
ABONE OL
Duterte'den AB'ye iç işlerimize karışmayın tepkisi

Başkent Manila'da düzenlenen bir ASEAN Forumu öncesinde konuşan Duterte, "İradenizi bize zorla kabul ettirmeye çalışmayın. Bize öğüt vererek egemenliğimizi ihlal etmeyin." dedi.

Filipinler'de yapılanların bu ülkelerin hoşuna gitmiyor olabileceğini söyleyen Duterte, Filipinler'deki uyuşturucu sorununu çözebileceklerini düşünüyorlarsa bu mücadeleyi Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin yürütmesine izin vereceğini belirtti.

Duterte'nin geçen yıl haziranda göreve gelmesinden bu yana ülkede yürütülen uyuşturucu operasyonlarında, polis kayıtlarına göre 5 binden fazla şüpheli öldürüldü.

Yerel ve uluslararası insan hakları örgütleri, uyuşturucuyla mücadele operasyonları nedeniyle eleştirdikleri Duterte hükümetini "insanlığa karşı suç" işlemekle itham ediyor.

OHAL SÜRECEK
Diğer yandan Duterte, Mindanao eyaletindeki olağanüstü halin bölgedeki son terörist etkisiz hale getirilene kadar süreceğini söyledi.

Örgütün elebaşlarından Mahmud Ahmed'in öldürüldüğünü doğrulayan Duterte, "Herkes olağanüstü halin ne zaman sona ereceğini soruyor? Son terörist öldürülünceye kadar sonlanmayacak." diye konuştu.

Devlet Başkanı Duterte, 23 Mayıs'ta DEAŞ bağlantı Maute örgütü tarafından kuşatılan Marawi'nin pazartesi günü teröristlerden arındırıldığını duyurmuştu.

kalan karakter 1000

T.C. T.C.

karışmayın denmez, sen oralar da kargaşaya çıkarmaz isen onlar seni kargaşaya sürükler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.10.2017 08:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.