Bugünkü
Takvim

Türkiye ile iyi ilişkiler kurulmalı

'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder, AB'nin Türkiye ile ilişkilerini düzeltmesi gerektiğini söyledi.

  • Dünya
  • 17.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2017 21:35
ABONE OL
Türkiye ile iyi ilişkiler kurulmalı

Türkiye ile arasındaki ilişkiye değinen Almanya'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder'den AB'ye uyarı geldi.

"İYİ İLİŞKİLER KURULMALI"
Schröder, Mönchengladbach kentinde yaptığı açıklamada, AB'nin Rusya ve Türkiye ile iyi ilişkiler kurmasından yana olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'NİN AVRUPA'DAN BAŞKA ALTERNATİFİ VAR"
Bu iki ülkeyle iş birliği yapılmadan Avrupa'nın doğusunda istikrarın sağlanamayacağını ifade eden Schröder, "Rusya ve Türkiye'nin Avrupa'dan başka alternatifi bulunduğunu dikkate almalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

ÇİN'E KAYMALAR ÖNLENMELİ
Schröder, Rusya ve Türkiye'nin yönünü Asya'ya çevirebileceğini belirterek AB'nin bu iki ülkenin yönünün Çin'e doğru kaymasının engellemesi gerektiğini savundu.

SAĞLAM İLİŞKİLER KURULMALI
Bu sebepten dolayı AB'nin, Türkiye ve Rusya ile sağlam ilişkiler kurmasının önemli olduğunu söyleyen Schröder, bunun için yeniden daha fazla güvene ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Rusya'nın petrol üretici Rosneft'in denetleme kurulu başkanlığına getirilen Schröder, AB'nin bu şirkete yönelik yaptırımlarını eleştirdi.

kalan karakter 1000

birsu birsu

günaydınnnn, artık sizi istemiyoruz. terör sevicilerle işimiz yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.10.2017 04:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.