Bugünkü
Takvim

Peşmerge çatışmadan kaçınca Rudaw muhabiri ağladı!

Irak güçleri Kerkük'teki askeri üs ve petrol kuyularını almak üzere başlattığı operasyonda benzin istasyonu, sanayi bölgesi ve petrol rafinerisi kontrol altına alındı

  • Dünya
  • 16.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.10.2017 12:45
ABONE OL
Peşmerge çatışmadan kaçınca Rudaw muhabiri ağladı!

Irak güvenlik güçleri, Kerkük'teki askeri üs ve petrol kuyularını almak üzere operasyon başlattı. Irak hükümet güçleri Kerkük'teki Halid askeri kampını ele geçirdi.

PEŞMERGE KAÇMAYA BAŞLADI
Irak'ın Kerkük kentindeki Peşmergelerin kentin güney cephesinden çekildiği iddia edildi.

Kerkük'ün batısındaki 5. Cephe Komutanı Kemal Kerküki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kerkük'ün güneyinde bulunan 4.Cephedeki Peşmergelerin, Irak merkezi hükümetiyle anlaşmalı şekilde kent merkezinin iç kesimine doğru çekildiğini" ileri sürdü. Kerküki, güneydeki Peşmergelerin ani bir şekilde çekilmesi üzerine Erbil'den takviye güçlerin yola çıktığını ifade etti. Irak ordusunun henüz kent merkezine girmediğini dile getiren Kerküki, Peşmerge'nin K1 Askeri Üssü, havalimanı ve Havana ile Bay Hasan petrol kuyularının denetimini sağlamayı sürdürdüğünü kaydetti.

RUDAW MUHABİRİ AĞLADI
IKYB'ye bağlı bazı peşmergelerin Kerkük'ten, çatışmadan çekilmesi üzerine bölgede bulunan Peşmerge ile röportaj yapan Rudaw muhabiri gözyaşlarını tutamadı.

GERİ ÇEKİLENLER İÇİN İNCELEME BAŞLATACAKLAR
Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Helgurd Hikmet, "Peşmergenin geri çekilmesine ilişkin her hangi bir emir bulunmuyor. Çekilmelere karşı ise Peşmerge Bakanlığı inceleme başlatacak" diye konuştu.

PEŞMERGEDE ÇEKİLME KRİZİ
Kerkük'ün güneyindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne bağlı (KYB) peşmergelerin mevzileri boşaltıp çekildiği iddia ediliyordu. Çekilme KYB ve KDP'ye bağlı peşmerge arasında kriz çıkarttı. Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw'ın haberine göre Binbaşı rütbeli bir peşmerge, "Savaştığımız mevzilerden neden geri çekildiğimizi anlamıyorum. Halkın, bu emri veren komutandan bunu sorması gerekiyor" dedi.

kalan karakter 1000

oflu baba oflu baba

YARINDA BARZANI TOPUKLAR COCUKLUK RUYASIYMIS YA DEVLET KURMAK BIZIM HDP LILER GIBI CEZA EVI DEVLETI

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.10.2017 17:14
selim selim

kaçarken etek de giymişler mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.10.2017 16:18
sarıkanarya sarıkanarya

ağlayana kadar sende savaş..vatan öyle kolay kazanılmıyormuş bak kimileri ağlar kimileride ÖLÜRMÜŞ VATAN UĞRUNA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.10.2017 14:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.