Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.10.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 16.10.2017 23:48

'ye verilen eğitimi durdurdu

'nın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) güçlerine verdiği askeri eğitim desteğini geçici olarak durdurduğu bildirildi.

Almanya Peşmerge'ye verilen eğitimi durdurdu

Savunma Bakanlığından AA muhabirine yapılan açıklamada, 'ye verilen eğitim desteğine ara verildiği bilgisi doğrulandı.

Açıklamada, askeri eğitimin durdurulmasına gerekçe olarak ise Kerkük'te son günlerde yaşanan gerilim gösterildi.

Alman askerleri açısından herhangi tehlikeli bir durumun söz konusu olmadığı ifade edilerek, gelişmelerin yakından takip edildiği ve DEAŞ'a karşı mücadelede müttefiklerle temas halinde olunduğu belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Peşmerge güçleri, Almanya'dan aldıkları silah ve cephanenin sadece terör örgütü DEAŞ'a karşı mücadelede kullanılacağı konusunda Alman Hükümeti'ne güvence verdi.

Almanya, terör örgütü DEAŞ'la mücadele kapsamında IKBY güçlerine eğitim vermesi amacıyla bölgeye 2014 yılında askeri eğitim birliği gönderme kararı almıştı.

kalan karakter 1000

Aslan Aslan

ASIRET ANLAYISININ IKTIDARI ANCAK BU KADAR SÜRELI OLUR YARIN IRAK BUNLARI TOP YEKÜN KOVARSA YINE BIZE SIGINIRLARBIZIM SIYASETCILERDE INSANLIK ADINA BUNLARA SAHIP CIKARLAR YAKINDIR!CÜNKÜ COK KASINDILAR YANLARINDA BIR AB'LI YADA USA'LI GÖRDÜLERMI KENDILERINI KAYBEDIYORLAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 11:45
FatiSultan FatiSultan

Ulan şerefsizler işiniz yalan dolan hep deaş yalanı anki bir tek terörist onlar bahaneye bakın, asıl en büyük terörist almanya ile amerikadır, barzani pkk lı teröristini de böylece yalnız bırak mış, geçin bu ayakları çünkü Türk Ordusunun el attığı her yerde asla güçleri olamaz batı korsan teröristleri hile yollarıyla hep savaşır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 08:40
T.C. T.C.

şerefsizler şerefsizleri neden desteklemiyorlar acaba? AB de de Aynı ayrışmalar başladığı için olmasın? etme kulum bulursun boşuna dememişler ALLAHIM büyük.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 08:26
alçaklar, alçaklar,

aptal barzani gördün dimi batı ,yı nasıl sattılar seni ,şimdi napıcan bakalım ,TÜRKİYE iş işden geçmeden bu çıkmaz yoldan dön dedi ,sana şimdi bize elin mahkum ama artık senin asla güvenilmez olduğun ortaya çıktı ,,size tek bir lafımız var, canınız cehenneme

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 08:17
TC TC

SÖYLE BANA DOSTUNU SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 07:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.