Bugünkü
Takvim

Çikolata hastası

Yıllarca Buckingham’ın baş aşçılığını yapan Darren McGrady, nin mutfak sırlarını anlattı: Kraliçe tam bir çikolata hastasıydı. Tanesi 500 bin pound olan (2.5 milyon TL) tabakları vardı

ABONE OL
Çikolata hastası
nin eski baş şefi Darren McGrady, Buckingham'ın tüm mutfak sırlarını anlattı. Bir internet sitesine konuşan McGrady şu bilgileri verdi;

Akşam yemekleri o kadar resmiydi ki masaya balo giysileriyle otururlardı.
Prens Philip o kadar özensiz giyinirdi ki bir keresinde onu görünce bahçıvan sandım.
Lady Diana blumia hastasıydı. Yemekleri özeldi. Kırmızı et olarak sadece özel günlerde kuzu yerdi.
Kraliçe'nin değeri 500 bin pound (2.5 milyon TL) olan altın, elmas, yakut, safir ve zümrütlerle bezeli tabakları da vardı. Ancak meyve yiyeceği zaman genelde plastik saklama kaplarını kullanırdı.
II. Elizabeth tam bir çikolata düşkünü. Çikolataya hiç 'hayır' demezdi. Özellikle bitteri çok severdi.
Kraliçe kahvaltıda mısır gevreği ile yetinirdi. Yanında mutlaka bir fincan Darjeeling çayı içerdi.
Prens Philip bir gün de kendisi için hazırlanmış kuzu budunu beğnmeyip, çalışanlar için yapılan pirzolaları yedi. Biz de kuzu budu yedik.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.