;

Dünya alarma geçti! yine füze fırlattı

Geçen günlerde hidrojen bombası deneyerek dünyayı ayağa kaldıran TSİ 01:10 sularında bir füze denemesi daha gerçekleştirdi. Reuters’ın haberine göre; türü ilk anda tespit edilemeyen füze başkent Pyongyang’ın Sunan bölgesinden doğuya doğru fırlatıldı. ’da Hokkaido ve Tohoku bölgelerinde yaşayan vatandaşlara sığınaklara gitmeleri uyarısı yapıldı.

Dünya alarma geçti! Kuzey Kore yine füze fırlattı
Güney Kore Savunma Bakanlığı ise yaptığı son açıklamada Kuzey'den ateşlenen füzenin muhtemelen 3.700 kilometre mesafe katettiğini ve maksimum 770 kilometre yükseliğe ulaşarak, üzerinden Pasifik Okyanusu'na düştüğünü açıkladı.

Japonya Devlet Bakanı Yoshihide Suga da basına yaptığı açıklamada, füzenin Hokkaido adasının üzerinden geçtiğini ve denize düştüğünü belirtti. Öte yandan Japonya'nın hava savunma sistemlerinin füzeye yönelik olarak harekete geçmediği de belirtildi.


BMGK'YA KARŞI ÇOK SERT ÇIKMIŞTI
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) geçtiğimiz gün, nükleer programını ve balistik füze denemelerini sürdüren 'ye şimdiye kadarki "en sert yaptırımları" talep eden karar tasarısını oybirliği ile onaylamıştı.

Bu yaptırım kararı Kuzey Kore'ye rafine petrol ve petrol ürünleri ihracatında sınırlama getirirken ülkenin en büyük gelir kaynağı kömür ihracatının ardından 760 milyon doları bulan ikinci gelir kaynağı tekstile de ihracat yasağı koymuştu.

Kozey Kore Dışişleri Bakanlığı ise BMGK'nın bu karrı öncesinde çok sert bir açıklama yayınlamıştı. Açıklamada 'Kuzey Kore'nin alacağı yeni önlemler ABD'nin tarihindeki en büyük acıyı ve ızdırabı yaşamasına neden olacak' satırlarına yer verilmişti.
Etiketler: , ,
  • 15 Eylül 2017, Cuma 07:19

kalan karakter 1000

Mardinli Mardinli

Okulda türkceden sinifta kalanlar lütfen yorum yazmasin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.09.2017 12:48
malatyali malatyali

ya ISRAYILI ingiltere amerika simartiyorda bu zeka uzurlu kisiyi kimler simartiyor anlamis deyilim sopayi arayan kopek cami dugarina iser ac kalan kopede firin dugari yikarmis KUZEY KORE NIN ITIDE ECELINI ARIYOR DURMADAN FUZE KALDIRIYOR salak buzamana kadar sus sonrada amerkayla dalasa gir gercekten dokturluk bu adam

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.09.2017 15:28
KINALI   KAR KINALI KAR

ya anlamadim giti israyili amerka ingiltere simartiyorda bu geri zekali kisiyi kim simartiyor kuzey korenin elinde amerika ingiltereyi yipratacak kozu olmasa bu kadar ileri gidemez senelerce sus sus birden devlet adami kesil olacak is deyil

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.09.2017 12:28
msfr msfr

ABD-K. Kore tehditleriyle G. Kore, Japonya, Filipinler gibi pasifik ülkelerinin ABD'den uzaklaşmasını önlüyor. Böylece bu ülkelerin ABD'nin korumasına muhtaç bir şekilde ABD'ye sıkı sıkıya bağlanmasını sağlıyor. ABD, asıl mücadele alanı olan Ortadoğu'da bir ölüm kalım savaşına girmeden önce Pasifik'deki pozisyonunu ve liderliğini garanti altına alıyor. K.Kore, havlayıp hırlayarak, dişlerinin ne kadar uzun ve sivri olduğunu göstererek, kovboyun dağılan sürüsünü kovboy etrafında toplayan bir çoban köpeği vazifesi görüyor. Çoban köpeğinin kovboya saldırıp ısırma ihtimali yok, böyle bir niyeti de yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.09.2017 11:21
KARTAL KARTAL

BİR ZAMANLAR AVRUPANIN SIMARIK ÇOCUGU YUNANİSTAN VARDI SİMDİ İSE ASYANIN YARAMAZ ÇOCUGU K KORE VAR........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 15.09.2017 11:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.