;

Yunan gemisini Türk fırkateyni kurtardı

'nda, yaralı personeli için yardım çağrısında bulunan nin yardım çağrısına, bölgede keşif gözetleme görevi icra eden yanıt verdi.

Yunan gemisini Türk fırkateyni kurtardı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Aden Körfezi'nde, bir Türk Tuğamiral tarafından komuta edilen Birleşik Görev Kuvveti emrinde Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekatına iştirak eden TCG Giresun, 'nda keşif gözetleme görevi icrası sırasında, Yunanistan bandıralı "Aegean Angel" isimli tankerden yaralı gemi personeli için acil yardım çağrısı aldı.

Yüksek süratle ticari gemiye yaklaşan fırkateynin helikopteri, kaza sonucu sol el başparmağı kopan ticari gemi personeli Yunanistan vatandaşı Vazoios Marcos'u almak üzere "Aegean Angel"e gönderildi.

Kurtarma vinci vasıtasıyla helikoptere alınan Marcos, TCG Giresun'a nakledildi.

İlk müdahalesi TCG Giresun'un askeri doktoru tarafından yapılan yaralı denizci, ileri tıbbi müdahale için en yakın liman olan Umman'ın Salalah'a intikale başladı.

  • 07 Eylül 2017, Perşembe 23:32

kalan karakter 1000

vatan sevdası bir aşktır vatan sevdası bir aşktır

ALLAH ım nekadarda şefkatli birmilletiski dünyaya 6 asır yönetmemizi sağladın yarabbi düşmana bile yeri geldiğinde acımasını biliyoruz örneğin pkk lı hayinleri bile teslim olun diyoruz isterse omağaradakileri yerle bir etmesinide bilir nerde bir mazlum devlet orada genelde halk olarakta şefkatli bir milletiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.09.2017 12:15
KARTAL KARTAL

HEM SAVASDA HEM İNSANLIKDA ALLAHIN İZNİYLE BİZİ KİMSE GEÇEMEZ.................

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 08.09.2017 09:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.