;

Merkel'e Fransız tokadı

Almanya Başbakanı Merkel’in ile ilgili skandal açıklamaları ve bu açıklamalara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen sert tepkilerin sonrasında Avrupa’dan art arda ‘Türkiye ile ilişkiler kopmasın’ mesajları gelmeye başladı. AP Başkanı Antonio Tajani, “Avrupa Birliği'nin Ankara ile ilişkileri devam ettirmesi gerek” dedi. Cumhurbaşkanı da Yunanistan ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Türkiye ile ilişkiler koparılmamalı” ifadelerini kullandı.

Merkele Fransız tokadı

Yunanistan'da yayın yapan Kathimerini gazetesinin haberine göre Cumhurbaşkanı Emmanuel , ile AB ilişkilerinin tamamen kesilmemesi gerektiğini söyledi.

Macron'un açıklamaları, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Pazar günü Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinin durdurulması gerektiğini belirtmesinin ardından geldi.

Kathimerini gazetesine konuşan Macron "Türkiye ile AB, göç sorunu ve terör tehdidi başta olmak üzere karşılaştığımız birçok krizde (Türkiye) önemli bir partner olduğu için herhangi bir kopuntudan kaçınmamızı istiyorum." dedi

BİR ÇAĞRI DA ESTONYA'DAN
AB dönem başkanlığını yürüten Estonya'nın Dışişleri Bakanı Mikser, Almanya'daki seçimler öncesi Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı söylemlere değinerek "Türkiye AB'nin vazgeçilmez bir partneri olduğunu düşünmemiz lazım. Türkiye bu bölgenin güvenliğinde çok önemli bir aktör. Aynı zamanda en güçlü ve askeri durumu en iyi olan NATO müttefiklerinden biridir" dedi.

Etiketler: , ,
  • 07 Eylül 2017, Perşembe 10:11

kalan karakter 1000

Ramba Samba Ramba Samba

Flim Sahnelerinde Pata Küt gidiyorlar. Perde arkasinda Koklaşiyorlar Merkel ---> GO

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 07.09.2017 11:32
Ramba Samba Ramba Samba

AB ---> Hacli - Siyonist Teşkilati. ABD --> Hacli - Siyonist Teşkilati. ABDC --> Hacli - Siyonist Teşkilati. Don Feto CIAmaati ABDCFR ---> Hacli - Siyonist Teşkilati. Don Feto CIAmaati KAFIR Camiasi

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 07.09.2017 10:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.