;

'i takan yok! 'den mesajı

Avrupa Birliği () Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, ile konuşmaya devam edeceklerini söyledi.

ABden Merkele tokat gibi yanıt

Mogherini, 12'nci Bled Stratejik Forumu'na katılmak üzere geldiği Slovenya'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Balkanlar'dan bir çok dostu muhatabının" da katıldığı foruma iştirak etmenin büyük fırsat olduğunu belirten Federica Mogherini, forumda, Batı Balkanlar'ın AB üyeliği yolunda nasıl ilerlemesi gerektiğine odaklanacaklarını dile getirdi.

"TÜRKİYE İLE KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
-AB arasındaki üyelik müzakerelerinin devam ettirilip ettirilmeyeceğine ilişkin bir soruya Mogherini, "Türkiye ile konuşmaya devam edeceğiz." yanıtını verdi.

Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı'nın geçen ay Çavuşoğlu ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in katılımıyla Brüksel'de gerçekleştiğini hatırlatan Federica Mogherini, Türkiye ve AB'nin anlaşamadığı bazı konular olduğunu ancak bunun görüşmeleri devam ettirmeye engel olmadığını kaydetti.

Mogherini, "Öncelikle Türkiye bölgede önemli bir ortak ve hala AB'ye aday ülke. Bu nedenle Türkiye ile konuşmaya devam edeceğiz. İç tartışmalarımız ve özellikle Türkiye'deki muhataplarımızla görüşmelerimiz ikili ilişkilerin geleceğini belirleyecek." diye konuştu.

MERKEL: "DİĞER AB ÜLKELERİYLE TÜRKİYE'Yİ GÖRÜŞECEĞİZ"
Almanya'da seçimler öncesi Sosyal Demokrat Parti lideri Schuzl ile kozlarını canlı yayında paylaşan , Türkiye karşıtı açıklamalar yapmıştı. Türkiye ile AB üyelik görüşmelerinin de şu anda zaten devam etmediğini belirten Merkel, Türkiye ile müzakerelerin ancak AB üyelerinin onayıyla sona erdirilebileceğini ifade etti.

Merkel, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin sona erdirilmesini Avrupa Birliği'nin gündemine getirmek istediğini söyledi. Merkel, Avrupalı yetkililerle ortak bir pozisyon bulup bulamayacakları ve Türkiye ile üyelik müzakerelerinin sona erdirilip erdirilemeyeceğini görüşeceğini söyledi.

Etiketler: , ,
  • 04 Eylül 2017, Pazartesi 18:46

kalan karakter 1000

size  cehennem  var, size cehennem var,

bunlarda nazi zihniyetindeler ,acımasızlar ve kazanmak için her şeyi yaparlar aynı pkk gibi ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.09.2017 10:28
ihsan ihsan

aptal karı 1 milyon türk oyunu kaybediyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.09.2017 09:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.