;

ve 'da sivilleri katlediyor

öncülüğünde, terör örgütü ile birlikte yürütülen operasyonunda sivil katliamı yapılıyor. BM sivil ölümleriyle ilgili tarafları uyardı ve kınadı.

ABD ve YPG Rakkada sivilleri katlediyor

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephan Dujarric, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü DEAŞ'ın kontrolündeki kentinde çok sayıda sivilin hava saldırılarında öldüğünü belirterek, sivilleri hedef alan saldırıları kınadı.

DÜN 30'DAN FAZLA SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ
Dujarric, günlük basın bilgilendirme toplantısında, dün yaşanan Rakka'daki hava saldırılarında 30'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği yönündeki haberlerden duydukları endişeyi dile getirdi.

"KORKUNÇ SALDIRILARA MARUZ KALIYORLAR"
Yerlerinden edilmiş aynı aileden 8 kişinin başka bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini ifade eden Dujarric, Suriye'de sivillerin korkunç saldırılara maruz kalmaya devam ettiğini vurguladı.

Dujarric, "Rakka'da son günlerde ve haftalarda hava saldırılarında ve bombardımanlarda çok sayıda sivil öldü ve yaralandı, 25 bin kişi de devam eden çatışmalarda mahsur kaldı. BM, sivilleri ve sivil altyapıyı hedef alan her türlü saldırıyı kınıyor." dedi.

"HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALIN"
Sözcü Dujarric, Suriye'de bütün taraflara sivillerin korunması konusunda her türlü önlemi almaları çağrısında bulundu.

'nin öncülük ettiği Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu kapsamında Rakka kent merkezine yönelik harekatın 6 Haziran itibarıyla başladığı duyurulmuştu.

Etiketler: , ,
  • 22 Ağustos 2017, Salı 22:05

kalan karakter 1000

Vatan Vatan

Amerikan halkı uyuyor. İstihbarat örgütlerinin ve devletin neler yaptığından bir haberler. Bol bol kaptan amerika tarzı filmler seyredip ne kadar kahramanca işler yapıldığı kafasındalar. Kendilerinin kullanıldığının farkında değiller. Verdikleri vergilerle elde edilen gelirlerin hangi masum çocuğun vücuduna bomba ya da mermi olarak yağdığını aileleri paramparça ettiğini görmüyorlar. Süregelen bu zulümlerin sonrasında oluşan karşıtlığı anlamaktan yoksunlar. Belki de kendi refahları için yapıldığını sanıp sorgulamıyorlar. Kazananlar ise ne hikmetse silah şirketleri petrolcüler vb oluyor. Amerikan vatandaşı ise bir sağlık güvencesine bile sahip olmakta zorlanıyor. Oysa bütün ekonomik enerjilerini insani olarak düşünüp askeri üslerine bombalara uçaklara vb harcamak yerine kendi halklarına harcasalar daha çok kazanacaklar. Hem halk mutlu olacak hem dünya daha huzurlu bir yer olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 23.08.2017 09:51
ihsan ihsan

abd haininin umurundamı bir deaşlı için 10 sivil ölsün diyor musul telefardada aynı sivilleri katlediyor savaş suçları mahkemesi yokmu avukatlar ne duruyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.08.2017 08:31
birsu birsu

Bu kadar lanet okunan abd elbet belasını bulacaktır. zulüm le abad olunmaz....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 22.08.2017 22:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.