;
Bir kalemde 5 milyon 500 bin TL
Kurşunu, dolması, tükenmezi vardı. Sadece kırtasiyelerde değil mahalle bakkallarının en kritik noktalarında yer aldı! Ancak hayatın tam göbeğinde olan ler, bir servete imza attı. Dünyanın en pahalı kalemi, İtalya'da yapıldı. Aurora Diamante markalı kalem 30 karat elmastan tasarlandı. Ucu 18 ayar altındı. Söz konusu kalem, 2001 yılında Guiness Rekorlar Kitabı'na giren kalemi bile geride bıraktı. Servet değerindeki kalem, 1 milyon 470 bin 600 dolara (yaklaşık 5 bin 500 TL'ye) satıldı. Oldukça ihtişamlı bir görüntüye sahip olan bu kalemi ise sadece 1 kişi aldı. Ancak firma, müşterinin ismini açıklamadı.Zenginliğin ucu çıktı! Dünyanın en pahalı kalemi 1 milyon 470 bin 600 dolara (yaklaşık 5 milyon 500 bin TL'ye) satıldı. Özelliği ise tamamen elmasla kaplanmış olmasıydı...


Dünyanın en pahalı kalemleri sırasında ikinciliği ise Mont Blanc ve Van Cleef&Arpels'e ait olan kalem kaptı. Alman firmanın yaptığı bu dolma kalem beyaz altındandı. Üzeri de elmasla kaplıydı. Dünyadaki Montblanc ve Van Cleef & Arpels butiklerinden elde edilen kalemlerin her biri 730 bin dolar (Yaklaşık 2 milyon 600 bin TL) fiyata satıldı. Bunun dışında kalemde 773 parlak kesimli elmas ile beş adet zarif kesim elmas da ayrı olarak vardı.
Etiketler: ,
  • 21 Ağustos 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.