;

Sözde Gandi de Focus da sus pus!

Kılıçdaroğlu, Alman ne röportaj verip Türkiye düşmanlarına prim verdi. Almanlara, Türkiye'yi karalayan 'nun 'si, tekzip gönderdik dediği röportaj Alman dergisini panikletti.

Sözde Gandi de Focus da sus pus!

Alman nin Genel Başkanı ile yaptığ röportaj yılan hikayesine döndü. Dergide Kılıçdaroğlu'nun Alman turistlere 'Türkiye'de can ve mal güvenliği yok" mesajı verdiği yazıldı. CHP haberi tekzip etti ancak Kılıçdaroğlu da dahil üst düzey bir isimden açıklama gelmedi. Focus yöneticileri haberin doğruluğunu yanıtsız bırakarak Kılıçdaroğlu'nu korumaya aldı. Önce röportajı yapan Frank Nordhausen'un kendi muhabirleri olmadığını ardından da 'serbest muhabir' olarak çalıştığını söyledi. Nordhausen'un İstanbul'da çalıştığı ancak bu yılın başında akreditasyonunun yenilenmediği için Türkiye'de turist olarak kaldığı ortaya çıktı.

TÜRKİYE'YE DÜŞMANCA SÖZLER
Türkiye'ye düşman yayınlar yapan Alman medyasının önde gelen kuruşlarından Focus dergisi geçtiğimiz gün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir röportaj yayımladı. "Türk politikacı uyarıyor: Can ve mal güvenliği yok" başlıklı röportajda Kılıçdaroğlu'nun kendi ülkesini yerden yere vuran ifadeleri manşete taşındı. Frank Nordhausen imzasıyla yayınlanan röportajda Nordhausen "Bir kamuoyu yoklamasına göre Almanların yüzde 90'ı şu sıralar Türkiye'ye seyahat etmek istemiyor çünkü mesela yanlış bir tişört yüzünden tutuklanmaktan korkuyorlar. Bu korkuyu duymakta haklılar mı?" sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu da şu yanıtı verdi: Ne yazık ki böyle bir ortamın gerçekten mevcut olduğunu tespit etmek durumundayım. Uzun zamandır Türkiye'de halihazırda hiç kimse için güvenlik garantisi olmadığını söylüyorum: ne canınız ne de mal ve mülkünüz için. Dünyanın güvenini yeniden kazanmak için Türkiye acilen normale ve demokrasiye geri dönmek zorunda.

YANIT YOK, BAHANE COK
Ulaşılan derginin iletişim müdürlüğü, çalışan listesinde Frank Nordhausen'in olmadığını ifade etti. Derginin şef editör departmanındaki yetkili ise bu isimde bir freelance (serbest) muhabir çalıştığını belirtti ve e-posta göndermemizi söyledi. Focus dergisinin basın departmanı da aynı cevabı verdi. Sorumuzu resmi olarak yöneltmemizi istedi. Derginin PR'ını yapan 'Burda Medya'nın basın temsilciliği ise, Nordhausen'in Focus adına çalıştığını kabul etti. Ancak resmi olarak gönderilen üç e-postaya da herhangi bir yanıt gelmedi.

CHP YALANLADI AMA...
CHP Basın Birimi, röportajla iilgili açıklamasında söz konusu haberine gerçeği yansıtmadığını savndu. Açıklamada "Alman Focus dergisinde Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na atfen yer alan 'CHP lideri Alman turistleri uyardı' haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Haber için tekzip gönderilmiş, gerekli süreçler başlatılmıştır" denildi. Ancak gelen tepkilere, CHP'den 3 gün boyunca hiçbir yanıt gelmedi.

'TURİST' MUHABİR!
Röportajda imzası bulunan Frank Nordhausen'in İstanbul'da görev yaptığı ortaya çıktı. Ancak Alman gazetecinin Türkiye'de faaliyetinde bulunması için gereken Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü akreditasyonunun 2017 yılının başında yenilenmediği öğrenildi. Nordhausen'in Türkiye'ye en son turist olarak giriş yaptığı ve bu şekilde İstanbul'da bulunduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla CHP lideri Kılıçdaroğlu, akreditasyonu olmayan ve çalıştığı derginin varlığını uzun aramalar sonunda zar zor kabul ettiği bir kişiyle konuştu. Ancak röportajın yalan mı doğru mu olduğuna Focus'tan yanıt gelmedi.

DÜSMANLIKTA BİRLEŞTİLER
Cumhuriyet gazetesi ile BAE Dış İlişkilerden Sorumlu Bakanı Enver Gargash, Türkiye düşmanlığında buluştu. Cumhuriyet'e yaptığı açıklamalarda Türkiye'yi hedef alan Gargash, Katar krizinde Türkiye'nin doğru adımları atmadığını söyledi. Gargash, Ankara'nın tarafsız kalması gerektiğini ifade etti. Türkiye'nin İslamcı partilere siyasi desteğinden ve Mısır'a karşı tavrından rahatsız olduklarını belirtti.

Kaynak:Akşam

  • 08 Ağustos 2017, Salı 08:33

kalan karakter 1000

böke böke

Alman gazetecide KK ile görüşmenin ses kayıtları mevcut iken DHKCHP yalan yere anlaşmalı olarak yalanlama yapıyor. Fazla ileri gidemez veya şiddetle rededemez. Yoksa almanlar ses kaydını ortaya sererse KK madara olacağını biliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır34
cevapla 08.08.2017 14:15
fikri fikri

chp turk ve musluman dusmani her zaman

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır34
cevapla 08.08.2017 12:06
ihsan ihsan

bu kılıçtaroğlu ne türk nede Müslüman tam ajan fitneci provakatör ajan çok tehlikeli başsavcı fezleke hazırla

Aynı Görüşte misiniz?
evet59
hayır104
cevapla 08.08.2017 09:21
xs xs

Hiç utanma arlanma yokmu sende be kemal. Ben senin kanından şüphe ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet90
hayır108
cevapla 08.08.2017 09:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.