;

'dan o iddiaya jet yalanlama

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'ın, uçakları için 9 acil hava koridorunu kullanmasına izin vereceği belirtildi. Katar ise iddiayı jet hızıyla yalanladı.

Katardan o iddiaya jet yalanlama

ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziranda Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı.

Katara abluka uygulayan 4 ülke, ilişkilerin düzeltilmesi için Doha yönetimine 13 maddelik bir talep listesi sunmuş, Katar ise uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

KATAR'DAN YALANLAMA GELDİ
Katar Sivil Havacılık Otoritesi, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır'ın, Katar uçakları için acil hava koridoru tahsis ettiği yönündeki açıklamayı yalanladı.

Katar Sivil Havacılık Otoritesi'nin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Abluka uygulayan ülkelerin hava sahasında Katar uçakları için acil hava koridorlarının tahsis edildiğine ilişkin Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA tarafından yayımlanan haber gerçeği yansıtmıyor. Bu ülkeler, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) uygulamalarında olduğu gibi havacılıkla ilgili herhangi bir duyuruda bulunmadı." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Kanada'nın Montreal kentinde bugün düzenlenecek ICAO konsey oturumundan önce gerçek dışı olan bu tür haberlerin yayınlanmaması çağrısında bulunuldu.

Suudi Arabistan Haber Ajansı SPA'nın ülkedeki Sivil Havacılık Otoritesi'nin yazılı açıklamasına dayandırdığı haberinde, 5 Haziran'dan bu yana Katar ile ilişkilerini kesen 4 Arap ülkesinin, bölgesel hava sahasının kapatıldığı durumlarda uygulandığı gibi acil durumlarda Katar uçaklarının kullanabileceği 9 acil hava koridoru tahsis ettiği belirtilmişti.

Haberde, söz konusu uygulamanın 1 Ağustos'tan itibaren başlayacağı aktarılmıştı.

Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran'da Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı. Katar'a abluka uygulayan 4 ülke, ilişkilerin düzeltilmesi için Doha yönetimine 13 maddelik bir talep listesi sunmuş, Katar ise uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

Etiketler: ,
  • 30 Temmuz 2017, Pazar 21:35

kalan karakter 1000

Maho Maho

O ZALİMLER ÇOKTAN DİNDEN ÇIKMIŞLAR.HABERLERİ BİLE YOK.O ZALİMLER ÇOKTAN CENABI ALLAH,TAN UZAKLAŞMIŞLAR,HZ.PEYGAMBERDEN UZAKLAŞMIŞLAR,KURAN-I KERİMİ ÇOKTAN TERK ETMİŞLER.O ZALİMLERDE ALLAH KORKUSU KALMAMIŞ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 31.07.2017 10:54
türk türk

ey suudi hepimiz elhamdülilah müslümanız biz müslüman olarak bir birimize sahip cıkacağımız yerde bir birimizi yiyoaz müslüman düşmanlarına bu şekil yaparak müslüman düşmanlarının ekmeğine yağ sürüyoz aklımızı başımıza alıp bütün müslümanların bir birine sahip cıksın icimizdeki hayinlere fırsat vermelim ALLAH onlara fırsat vermesin ama bizde tetbirimizi almalıyız kefire karşı ALLAH şaşırtmasın bizi birlik beraberlik versin bize AMİN İNŞAALLAH:

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.07.2017 03:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.