;

Vicdana çağrı

bir kez daha insanlık değerlerini ayaklar altına aldı. ’ya, 50 yaş altındaki erkekleri sokmadı. Cuma namazı çıkışında ise Filistinliler bir kez daha saldırdı. Erdoğan başkanlığındaki İslam İşbirliği Teşkilatı, Harem-i Şerif ana başlığıyla acil toplanma kararı aldı

Vicdana çağrı
İnsanlık hukukunu çiğneyerek Kudüs'te çevresinde terör saçan , tüm güvenlik önlemlerini önceki gün kaldırdıktan sonra dün kutsal mabede girmek isteyen Filistinliler'e yeniden saldırdı. İsrail, dün de Cuma namazına 50 yaşın altındaki erkeklerin girişini engelledi. Polis, yalnızca kadınlar ve 50 yaş üstü erkeklerin namaz için Harem-i Şerif'e girmesine izin verdi. Sabah saatlerinden itibaren sokakları kesen yüzlerce İsrail polisi, bariyerler kurarak kimlik kontrolü yaptı. Namaz sonrasında İsrail polisi, bir kez daha Filistinliler'e saldırdı. Polisin biber gazı ve tazyikli su sıktığı görüldü. İsrail askerleri Beytüllahim'de bir kavşakta gerçekleşen olayda, Filistinli bir gence ateş açarak onu öldürdü.


İsrail polisi ve askeri Mescid-i Aksa'ya giren herkesi tek tek aradı. 50 yaş altındaki hiçbir erkeğin girişine izin vermedi.

SALI GÜNÜ İST ANBUL'DA BULUŞ ACAKLAR
Mescid-i Aksa'da yapılanlara gösterdiği tepkiyle, hem kapıdan dedektörlerin kaldırılması hem de önceki gün kapıların açılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise sorunun takipçisi olmaya devam etti. Dönem başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Türkiye'nin çağrısı üzerine Harem-i Şerif'e ilişkin son gelişmeleri ele almak üzere önümüzdeki hafta Salı günü İstanbul'da olağanüstü toplanma kararı aldı.


Etiketler: ,
  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.