;

: İddialar asılsız ve temelsiz

Yargı tarafından görevden uzaklaştırılan eski Pakistan Başbakanı , görevden alınmasına yönelik memnuniyetsizliğini dile getirerek kararın "temelsiz iddialara" dayandığını söyledi.

Navaz Şerif: İddialar asılsız ve temelsiz

Şerif, partisinin Meclis Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, tüm hayatı boyunca ülkesi için verdiği emeklerin boşa gitmesini istemediğini belirterek "İktidar hevesim yok. Tek isteğim ülkenin sorunlarından kurtulması." dedi.

Muhalefetin son yıllarda "yolsuzluk yaptığı iddiasını" sıkça gündeme getirdiğini dile getiren Şerif, kendisi ve ailesi aleyhinde kampanya yürütüldüğünü savundu.

"ASILSIZ VE TEMELSİZ"
Şerif, ellerinin temiz olduğunu vurgulayarak aile fertlerinden hiçbirinin hükümet kaynaklarını kötüye kullanmadığını ifade ederek yargı kararının ise "temelsiz iddialara" dayandığını ileri sürdü.

Görevden azledilmesinden dolayı üzgün olduğunu vurgulayan Şerif, ülkesi için bir asker gibi samimiyetle çalıştığını anlattı.

Şerif, muhalefetin kendisine görevi bırakması için baskı uygulandığına işaret ederek iddiaların "asılsız" olması nedeniyle şu ana kadar buna yanaşmadığını kaydetti.

Pakistan Anayasa Mahkemesi, 28 Temmuz'da, aile üyelerinden bazılarının Panama belgeleriyle ortaya çıkan yolsuzluk iddialarına karıştığı gerekçesiyle Başbakan Şerif'in görevden uzaklaştırılmasına karar vermişti. Ayrıca Maliye Bakanı Muhammed İshak Dar da görevden uzaklaştırılmıştı.

Mahkeme, "Pakistan Başbakanı'nın parlamento ve mahkemeye karşı dürüst davranmadığını" belirterek Şerif'in artık Başbakanlık koltuğuna "layık olmadığını" bildirmişti. Mahkeme kararına göre, Şerif ömür boyu siyasetten men edilmişti.

Pakistan'da iktidardaki Pakistan Müslüman Birliği-Navaz (PML-N) Partisinin, 'in yerine yeni Başbakan adayı olarak kardeşi, Pencap Eyalet Başbakanı Şahbaz Şerif'i göstereceği bildirilmişti.

PML-N Partisi Meclis Komitesi toplantısında alınan karara göre, Petrol ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahid Hakan Abbasi'nin, Şahbaz Şerif'in görevinden istifa edip Başbakanlık koltuğuna oturacağı zamana kadar geçici olarak Başbakanlık görevini yürütmesi planlanıyor.

Etiketler:
 • 29 Temmuz 2017, Cumartesi 21:48

kalan karakter 1000

hacı hacı

Pakistan'ı kim idare ediyor. Hükümet mi, mahkeme mi? Eğer mahkeme idare edecekse hükümete ne gerek var. Müdahele ederek gayriresmi yöneteceklerine bizahmet devleti açıktan yönetsin mahkemeler. Yok öyle yapmazlar çünkü ağalar mesuliyet almak istemezler. Pakistan'da da fetöye benzer bi pezevenk var kanada da yaşayan. Onun işine benziyor. ALLAH PAKİSTAN'IN YARDIMCISI OLSUN

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 31.07.2017 15:16
polatb polatb

fetö 2 den farkı varmı bunun...basın yayın salak salak yazı yazıyor...bu ciddi bir olaydır.kimse bahsetmiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 30.07.2017 10:36
Hamdi                Hamdi

Ülkemiz ve millet olarak küresel çeteye karşı Pakistan'ı destekleyelim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 30.07.2017 09:08
birsu birsu

iŞİNİZE GELMEYEN SEÇİLMİŞLERİ, TÜRLÜ YOLLARLA DEVİRECEKSENİZ. SEÇİM OYUNUNU BİTİRİN.. MİLLETLERİ KANDIRMAYIN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 30.07.2017 02:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.