;

'in yardımcısı 'den küstah sözler

'da yaklaşan seçimler öncesinde Alman siyasetçilerde Türkiye karşıtı söylem moda haline geldi. Alman bakanların Türkiye'ye seyahat etmeyin ve yatırım yapmayın şeklindeki açıklamalarını kimse takmayınca şimdi de AB üzerinden saldırıya geçtiler. 'in partisi Hristiyan Demokrat Birliği'nin Genel Başkan Yardımcısı , müzakereler çerçevesinde AB tarafından Türkiye'ye yapılan ödemelerin durdurulmasını istedi.

Merkelin yardımcısı Klöcknerden küstah sözler

Başkanı Angela 'in partisi Hristiyan Demokrat Birliği'nin (CDU) Genel Başkan Yardımcısı , Türkiye hakkında ikiyüzlü bir değerlendirmede bulundu.

ÖDEMELERİ DURDURALIM AMA DİYALOG DEVAM ETSİN
Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner, Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik müzakereleri çerçevesinde Türkiye'ye yapılan ödemelerin durdurulması talep etti.

Klöckner öte yandan Türkiye ile diyaloğun kesilmemesi gerektiğini söyledi.

CDU'lu politikacı Alman vatandaşlarına seyahat uyarısının sertleştirilmesini ve Alman şirketlerinin Türkiye'ye yaptıkları ihracata ve yatırımlarına uygulanan Hermes kredi garantisinin gözden geçirilmesini doğru bir adım olarak değerlendirdi. Klöckner, bir Alman şirketine hukuki güvenliğin olmadığı bir ülkede yatırım yapması tavsiyesinde bulunamayacaklarını kaydetti.

Türkiye ile ilişkilerdeki gerginliği "düşündürücüden de öte" olarak nitelendiren Klöckner, hâlâ Türkiye'nin AB üyesi olabileceğini düşünmediğini söyledi.

Etiketler: , ,
  • 29 Temmuz 2017, Cumartesi 18:50

kalan karakter 1000

Zerha Zerha

Ulan, üçmilyar avro verecektiniz, hâlaaaaaaaaaaaaaa vereceksiniz. Siz kiviriyorsunuz,t.c hükümeti istemiyor. Böyle devam ediyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.07.2017 21:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.