;

Birbirlerine d'ÜS'tüler

Alman vekiller; FETÖ’ye, ’ya sahip çıktı! Ardından hiçbir şey olmamış gibi ’nü ziyaret etmek istediklerini açıkladı. Ancak Türkiye kapıları kapadı. Bunun üzerine Savunma Bakanı Ursula Von der Leyen, “Üsten çekiliriz” deyince karıştı. Hristiyan Birlik (CDU/CSU) grubu adına konuşan “Bu kimsenin hayrına olmaz”

Birbirlerine dÜStüler
Made in Germany, terör markasını da ortaya çıkardı. , küresel teröre hizmette sınır tanımadı. Yıllarca terör örgütü 'ya kapılarını açtı. Şimdi de 15 Temmuz'da Türk halkına kurşun yağdıran FETÖ'cü hainlere sahip çıktı. Türkiye'nin sabrı kalmadı. 'nü ziyaret etmek isteyen Almanlar'a kapıları açmadı. Bunun üzerine Alman Dışişleri Bakanı Sigman Gabriel, Adana'daki İncirlik Üssü'nden çekileceklerini açıkladı. Ardından Savunma Bakanı Ursula Von der Leyen, İncirlik'e alternatif üssü görüşmek üzere Ürdün'e gideceğini vurguladı. Ancak Leyen'in bu açıklamaları Almanya'da bardağı taşırdı. Alman Federal Meclisi'nde Alman askerlerinin İncirlik'ten çekilmesini talep eden bir önerge tartışıldı. Yeşiller ve Sol Parti tarafından sunulan önerge, Dışişleri Komisyonu'na yollandı.

ŞİMDİ DE KONYA'YI KARIŞTIRDILAR
Federal Meclisi'ndeki oturum sırasında iktidar partilerinden Hristiyan Birlik (CDU/CSU) grubu adına konuşan , önergeyi oylamayı reddettiklerini açıkladı. Alman askerlerinin İncirlik Üssü'nden hemen çekilmesinin "Ne Avrupa'nın ne de Almanya'nın çıkarlarına" uygun olacağını anlattı. Kiesewetter, ayrıca bu meselenin NATO bünyesinde ele alınmasını istediklerini vurguladı. Sigmar Gabriel'in son olarak NATO misyonu kapsamında Konya'ya konuşlu AWACS keşif uçaklarının da geri çekileceği yönündeki açıklaması ülkeyi karıştırdı. Federal Hükümet Transatlantik İlişkiler Koordinatörü ve Hristiyan Birlik Partileri Federal Meclis Dış Politika Sözcüsü Jürgen Hardt, Gabriel'in açıklamalarına sert çıktı. "Bakan, Alman vekillerin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmelerine izin verilmemesi ihtilafı nedeniyle Konya'daki AWACS keşif uçaklarının da geri çekilmesiyle tehdit ediyorsa, bunu yanlış buluyorum" açıklamasını yaptı.Roderich Kiesewetter, Leyen'in açıklamalarına tepki gösterdi.Savunma Bakanı Ursula Von der Leyen'in İncirlik çıkışı, ülkesini karıştırdı.
  • 20 Mayıs 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

misafir misafir

abd.almanya bunlar engerek yılanı engerek.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.05.2017 19:13
hakan hakan

yahu almanya sız bıze bır üs versenızde almanyada bızde yerlessek sonra bakanlarımız mıllet vekıllerımız zıyarete gıtse dıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.05.2017 17:49
Atlantis Atlantis

Kovulmalari dogru karar olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 20.05.2017 16:39
adem adem

kısaca biyerlerimiz yemedi deyin biz anlarız, farkında değilsiniz ama türkiye sizi kuyruğunuzdan yakaladı boşuna çabalamayın artık teslim olun,hiç bir yere gedemezsiniz :) :) :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 20.05.2017 13:35
selim selim

guyruk yakalamak ,,bos yakalamak! surugenler kendini kurtarmak icin kuyruk yakalatir,,kuyruk tekrar buyur.. onun icin kuyruga kanma

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.05.2017 15:56
nero nero

aklınızı başınıza alın zorunuza gitmesin hiçbir yanlış ve hiçbir zulum sonsuz değildir bence yolun sonu gözüküyor hatta daha net söyliyeyim sonunuz geliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 20.05.2017 10:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.