;

, teröristlerle taktiksel aşk yaşıyor

Dışişleri Bakan Yardımcısı Jonathan R. Cohen, ABD’nin terör örgütü ’nın Suriye bağlantısı ’yle ilişkisinin “geçici ve taktiksel” olduğunu söyledi.

ABD, teröristlerle taktiksel aşk yaşıyor

Middle East Institute'de konuşan Cohen, "Savaş ortamının getirdiği şartlardan dolayı ile bir ilişkimiz söz konusudur. Çünkü Suriye'deki Suriye Demokratik Güçleri (SDG), 'nın kurtarılmasında önemli bir role sahip. YPG'yle ilişkimiz geçici ve taktikseldir" ifadelerini kullandı.

"PKK'YI ŞENGAL'DEN ÇIKARMA ÇABALARI ARTACAK"
'nın 'den çıkarılması için DEAŞ'ın Musul'da yenilmesinin şart olduğunu ifade eden Cohen, Washington'da düşünce kuruluşu olan Ortadoğu Enstitüsü'nün "-Türkiye İlişkilerindeki Gerilimler" başlıklı panelinde konuştu. Cohen "Musul (operasyonu) bittiğinde bizimle birlikte hem Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) hem de Bağdat yönetiminin, PKK'yı Şengal'den çıkarma çabaları konusundaki özeninin arttığına şahit olacaksınız. Bu ister gönüllü şekilde, ister başka türlü olsun" dedi.

TÜRKİYE, RAKKA OPERASYONUNA YPG'NİN KATILMASINA KARŞI ÇIKIYOR
ABD'nin kılıf uydurmak için kurduğu SDG'nin büyük kısmının terör örgütü YPG'li teröristler oluşturuyor. Türkiye, ABD'nin DEAŞ'ın sözde başkenti Rakka'yı YPG'nin de katılacağı bir harekâtla almasına yönelik planlarına şiddetle karşı çıkıyor.

Etiketler: , , , ,
  • 19 Mayıs 2017, Cuma 07:11

kalan karakter 1000

Hamdi Hamdi

Aşk yaşa bizi ilgilendirmez ama gizli planlarını gerçekleştiremezsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 12:04
yadeler yadeler

vay daha neler teror aski olurmu bu amerika bir zamanlar bin ladinle evliyidiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.05.2017 11:37
mehmet mehmet

biz o aşka su dökmesini de biliriz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 19.05.2017 10:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.