;

Esed'e önerisi Meclisinden geçti

Suriye rejimiyle ilişkisi olan birey ve şirketlere yönelik uygulanmasını ön gören yasa tasarısı Meclisinden geçti

Esede yaptırım önerisi ABD Meclisinden geçti

Suriye rejimiyle ilişkisi olan birey ve şirketlere yönelik uygulanmasını ön gören yasa tasarısı Meclisinden geçti. Başkanın onaylaması durumunda ise yasaya dönüşecek.

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinden Demokrat Partili New York Temsilcisi Eliot Engel tarafından sunulan öneri, Meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Eliot, Beşşar ni hedef alan yasa tasarısına ilişkin yaptığı açıklamada, "Eğer Suriye halkının kanının eline bulaştığı Esed'le ticaret yaparsanız bu yasanın ön gördüğü yaptırımlar size uygulanır." ifadesini kullandı.

Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Ed Royce ise yasanın Esed rejimine yönelik ekonomik bir baskı uygulamayı hedeflediğini söyledi.

Royce, "Bu yasa ekonomik bir baskı sağlayarak tarafları pazarlık yapmaya teşvik ediyor. Suriye halkının kendi geleceğini belirleyebilecekleri bir yol bulmayı amaçlıyor." dedi.

Yasa tasarısının Başkan Donald Trump tarafından da onaylanması durumunda 2021 yılına kadar Esed rejimiyle ticaret yapan birey ve şirketelere yaptırım uygulanacak.

Etiketler: , ,
  • 18 Mayıs 2017, Perşembe 22:01

kalan karakter 1000

yadeler yadeler

vay vay nerdeyse koca suriye koye donuyor beyler daha yaptirimlari yeni geciriyor super gucler elbete sizinde superliliginiz biter

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2017 15:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.