Bugünkü
Takvim

BM'den 'e kınama

BM Genel Sekreteri Guterres, 'in "barışı tehdit eden ve iki devletli çözümü baltalayan tek taraflı tüm eylemlerini" kınadı.

  • Dünya
  • 31.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.03.2017 21:15
ABONE OL
BM'den İsrail'e kınama
(BM), 'in işgal altındaki Filistin topraklarında yeni yerleşim birimi inşa etme kararını kınadı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yeni yerleşim birimleri inşa etme kararının hayal kırıklığına uğrattığını belirtti. Guterres, İsrail'in "barışı tehdit eden ve iki devletli çözümü baltalayan tek taraflı tüm eylemlerini" kınadı. Antonio Guterres, yerleşim faaliyetlerinin uluslararası hukuk çerçevesinde yasadışı olup barışa engel teşkil ettiğini ifade etti. İsrail Başbakanlık Ofisi, Batı Şeria'da yeni bir Yahudi yerleşim birimi kurma kararının Güvenlik Kabinesi tarafından onaylandığını bildirmişti. İsrail, böylece yaklaşık 25 yıldır ilk kez yeni bir Yahudi yerleşim birimi kurulmasına onay verdi. İsrail yönetimi, 1993'teki Oslo Anlaşması'ndan bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te mevcut Yahudi yerleşim birimlerini sürekli genişletiyor ancak yenisini kurmuyordu.

İsrail'in fiili işgali altında olan Batı Şeria'da yaklaşık 400 bin, Doğu Kudüs'te ise 200 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buradaki Yahudi yerleşimlerin tümü yasadışı kabul ediliyor.


kalan karakter 1000

VATANDAŞ VATANDAŞ

yeni hedefleri kürdistan kurup bir kaç sene sonra kürtlerin ellerinden alıp Türkiye'ye karşı savaş açmak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2017 18:01
Mehdi Mehdi

İKİ YÜZLÜ FESATLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.04.2017 13:24
mustafa mustafa

ya birakin bu dalavereleri bugün kinarlar yarin perde arkasinda yardim ederler

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.04.2017 10:33
Ayse Ayse

Bos Laflar.. BM'ri Israil tanimiyor ve takmiyor bile cunku Zionist Israil'in arkasinda iki yuzlu ABD' ri var

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.04.2017 05:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.