Bugünkü
Takvim

Tayt gerilimi

ABD’li havayolu şirketi , tayt giyen 2 kızı uçağa almadı. Olaya tepki yağdı. Yetkililer ise ‘Kural böyle’ açıklaması yaptı.

Tayt gerilimi
ABD'nin en büyük havayolu şirketlerinden United Airlines uçağında "tayt krizi" patlak verdi. Tepki çeken olay, Pazar günü Denver- Minneapolis uçuşu öncesi meydana geldi. Uçuş görevlileri, tayt giyen ve ellerinde "United Pass" bileti bulunan 2 kız çocuğunu uçağa bindirmedi. Yetkililer, giydikleri taytın bu sınıftaki uçuşlar için uygun olmadığını söyleyerek, kızlardan taytlarının üstüne elbise giymelerini istedi. Bunun üzerine tayt giyen başka bir yolcu, kıyafetini değiştirdikten sonra uçağa binebildi. 2 kız ise uçağa binemedikleri için Minneapolis'e gidemedi. Olay, sosyal medyanın gündemine yerleşti. United Airlines'a yönelik tepkilerin ardı arkası kesilmedi. Eleştiriler üzerine açıklama yapmak zorunda kalan yetkililer, savunmaya geçti. Havayolu şirketi, "United Pass" biletlerinin şirket çalışanlarına ya da onların 'uygun bulunan yakınlarına' verildiğini belirterek, "Yolcuların kıyafetleri, seyahat ettikleri biletin kıyafet kurallarına uygun değil" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.