Bugünkü
Takvim

1 milyar varillik rezervi buldu

İngiliz enerji şirketi Hurricane tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Denizi’nde, Shetland adalarının 97 kilometre batısındaki alanda yaklaşık 1 milyar varillik rezervin bulunduğu bildirildi.

  • Dünya
  • 28.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.03.2017 09:47
ABONE OL
İngiltere 1 milyar varillik petrol rezervi buldu

Sahada çıkarma faaliyetlerine 2019 yılında başlanmasının planlandığı belirtilen açıklamada, bin 156 metre derine inildiği, birbirine 30 kilometre uzaklıkta açılan iki sondaj kuyusunda "dikkate değer kalitede" rezervin bulunduğu kaydedildi.

Şirketin üst yöneticisi Robert Trice, "Şirketimiz için bu son derece önemli bir an. Greater Lancaster alanı olarak da bilinen alanda yapılan keşfin, son yıllarda Birleşik Krallık kıta sahanlığı içerisindeki en büyük keşif olduğuna inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

ŞİRKETİN HİSSELERİ DEĞER KAZANDI
Açıklamanın ardından şirketin hisseleri yüzde 6 oranında değer kazandı.Petrol ve doğalgaz sektörü temsilci kuruluşu Oil and Gas UK Üst Yöneticisi Deirdre Michie de "İngiliz kara sularında yapılan keşif son derece heyecan verici. Arama ve üretim şirketlerinin yeniden alana dönmesi iyimserliğimizi artıyor" açıklaması yaptı.

kalan karakter 1000

erol erol

he heee bende inandım . ingiliz kimbilir neyi aklamanın peşinde .

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.03.2017 11:21
ado ado

kardeşim adamlar birlik beraberlik içinde memleketlernin çıkarı için çalışıyorlar admlarda sağcı solcu diye bir kavram yok yeni nesil çocuklarımıza ilk okulda vatan sevgisini analtmamız lazım vatan nedir osmalı kımdir kimlere yardım yapmıştır nasıl beşyüz yıl dünyayı yönetmiştir bunları çocuklarımıza öyreteceyiz bu chp artık iyice zivanadan çıktı artık dış ülkelerin kuyruğundan tutmaktatır nekadar giderse kuyruğu bıraktığı an bitmiştir bunu artık ülke biliyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 28.03.2017 09:32
ihsan ihsan

darısı türkiyenin başına

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 28.03.2017 09:26
İLHAN İLHAN

Arjantin le niye savaş yaptığı belli oldu o adalar yüzünden.bizim chp kepazesi musul kerkük ü eli ile ikram etti

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 28.03.2017 09:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.