Bugünkü
Takvim

'dan 'li şirketlere

Dışişleri Bakanlığı, ' ve terörizme destek verdiği' gerekçesiyle 15 'li şirkete uygulayacağını bildirdi.

  • Dünya
  • 26.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.03.2017 19:13
ABONE OL
İran'dan ABD'yi kazdıracak hamle

Bakanlığın internet sitesinde yer alan açıklamada, tarafından tek taraflı olarak 'la irtibatlı şahıs ve şirketlere uygulanan ambargonun uluslararası kurallar ve İran'la varılan Kapsamlı Ortak Eylem Planı'na (KOEP) aykırı olduğu belirtildi.

'de güvenlik, silah ve inşaat alanında faaliyet gösteren ABD'li 15 şirketin, 21 Mart 2017'den itibaren İran'ın listesine girdiği aktarılan açıklamada, söz konusu firmalarla ticari ilişkinin yasaklandığı ve yetkililerine veya onlarla irtibatlı kimselere vize verilmeyeceği kaydedildi.

Açıklamada, "İsrail ve terörizme destek verdikleri" gerekçesiyle yaptırım uygulanacak ABD'li 15 şirketten bazıları Bent Tal, United Technologies Products, ITT Corporation, Raytheon, Re/Max Real Estate, Magnum Research Inch., Oshkosh Corporation, Kahr Arms ve Elbit System şeklinde sıralandı.

Öte yandan İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, Meclis'in açılış oturumunda, ABD ordusu ve CIA'nın terörist olduklarına dair iki tasarının öncelikli olarak ele alınacağını söyledi.

kalan karakter 1000

İLHAN İLHAN

zuhahha çok komiksin iran gavur cumhuriyeti

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 27.03.2017 10:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.