Bugünkü
Takvim

İngiliz işi

“Darbe var. Türkiye’ye zarar verildi. Ancak ’yü göremedik” diye rapor hazırladı. Dışişleri eski Bakanı ise “FETÖ’nün darbe girişimi hiç şüphesiz gün gibi ortada” diye rapora cevap verdi

ABONE OL
İngiliz işi
İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nın Dış İlişkiler Komisyonu'nun yayımladığı raporda, ile Türkiye'nin ikili ilişkilerinin taşıdığı potansiyel vurgulandı. 79 sayfalık raporda 15 Temmuz darbe girişimine de değinildi. Raporda, İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin ile darbe girişimi arasındaki ilişki konusunda bildirdiklerine inandığı ancak FETÖ konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı savunuldu. İngiltere'nin eski Dışişleri Bakanı Jack Straw ise parlamento kararına karşı çıktı. 15 Temmuz hakkında konuşan Straw, "FETÖ'nün darbe girişimi hiç şüphesiz, gün gibi ortada ki onların dahli var. Birleşik Krallık'ta bile Türkiye'de geçen Temmuz ayında gerçekleşen darbe girişimi gerçek manada çok az anlaşılıyor. Neredeyse, bir Avrupa ülkesinde (Türkiye) demokratik olarak seçilmiş hükümetin devrilmesine sebep oluyordu. Korkunç" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.