Bugünkü
Takvim

İngiltere'den 'nün darbe girişimine destek raporu

Stratejik iş birliği oluşturulmasının desteklendiği raporda, İngiltere Dışişleri Bakanlığının 'nin ile darbe girişimi arasındaki ilişki konusunda bildirdiklerine inandığı ancak FETÖ konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı savunuldu.

  • Dünya
  • 25.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.03.2017 13:06
ABONE OL
İngiltere'den FETÖ'nün darbe girişimine destek raporu

Fetullah Gülen'in Amerika'dan 'deki örgütünü yönetmesine izin veren müttefik(!) Amerika'dan sonra Almanya da 'nün darbeyle ilişkisi olmadığını düşündüğünü belirtmişti. Şimdi de İngiltere..

BATI ÜLKELERİNDEN İTİRAF GİBİ AÇIKLAMALAR
15 Temmuz günü Fetullahçı teröristlerin korkunç vahşetine tanık olan her Türk vatandaşı, darbe teşebbüsünün bu örgüt tarafından planlanıp uygulandığına emin olurken, Batılı ülkelerinden art arda gelen "FETÖ'nün darbeyle ilişkisi kesin değil" açıklamaları aslında "biz yaptırdık ama beceremediler" itirafından başka bir şey değil.

İngiliz Parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasının Dış İlişkiler Komisyonunun yayımladığı raporda, İngiltere ile Türkiye'nin ikili ilişkilerinin taşıdığı potansiyel vurgulandı.

Komisyonun başlattığı tahkikat kapsamında yazılan "Baskı mı İyileşme mi? Türkiye İçin Karar Zamanı - Milletvekilleri Olumlu İngiliz Rolünü Destekliyor" başlıklı raporda, Türkiye'nin uluslararası ortak olarak önemine dikkat çekildi.

İngiltere ile Türkiye arasında stratejik iş birliği oluşturulmasını destekleyen 79 sayfalık raporda, iki ülke arasındaki ticari, savunma sanayi ve güvenlik alanındaki ilişkilerin içerdiği fırsatlar öne çıkarıldı.

Raporda, Türkiye'nin merkezi önem taşıyan bölgesel bir güç olduğu değerlendirmesinde bulunularak, Türkiye'nin alacağı kararların bölgenin kaderini de belirleyeceği ifade edildi.

Türkiye'nin 'la mücadele ve sığınmacılar konusundaki önemi de vurgulanan raporda, bölgede istikrarın sağlanmasında da rolünün önemli olduğu belirtildi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
Darbe girişimine de değinilen raporda, bu olayın ülkenin demokrasisini hedef aldığı ve İngiltere'nin bu konuda Türkiye'ye verdiği desteğin yerinde olduğu ifade edildi.

"TÜRKİYE YAKIN MÜTTEFİKİMİZ"
Raporda, İngiltere Dışişleri Bakanlığının 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye'ye verdiği hızlı desteğin, Türkiye'de İngiltere'nin yakın bir müttefik ve dost olarak algılanmasını sağladığı kaydedildi.

DARBEYİ FETÖ'NÜN YAPTIĞINA İKNA OLMADILAR
Komisyonun raporu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) konusunda ise temkinli ifadeler içeriyor. Raporda, İngiltere Dışişleri Bakanlığının Türkiye'nin FETÖ ile darbe girişimi arasındaki ilişki konusunda bildirdiklerine inandığı ancak FETÖ konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı savunuldu.

kalan karakter 1000

birsu birsu

zehir var zehirlenme yok diyen adli tıp kurumunun Özal raporu gibi, gülenci var, gülen yok... absürdlükte zirve!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2017 15:08
deli balta deli balta

büyük şeytan ingilterededir artık deşifre oldular kudurdukça kuduracaklar yakında inşallah büyük şeytanın kim olduğu ortaya çıkacaktır bu çıkış sonu olacaktır o kadar kurnazlarki nereden çıkarları varsa hemen onların dininden oluveriyorlar bunun en güzel örneği kitap yüklü merkep fetodur bizimle Müslüman israille yahudi batıyla hiristiyan deşifre oldu ve saklanamıyor sinsice yaklaşamıyor şimdi hala içimizde faal olan diğerleri bir bir kendilerini deşifre ediyorlar güçlü olduklarını sanıyorlar ama ahmaklar aynı Avrupalılar gibi nasılda kuduruyorlar niye biliyormusunuz o kabuğuna çekilmiş bilimin ve özgürlüğün sahibi islam dünyasını türkiyenin ayağa kaldıracak olmasından rahatsız oluyorlar EVET oyunuzu basit sanmayın bütün islam dünyasının kaderini referandum yapacağız bunu bilerek oyunuzu atın basite almayın içimizdeki Truva atlarının işini bitirdikmi artık islam dünyasının lideriyiz teknoloji bilim üretim ulaşım devi olacak türkiye bunu engelleyemeyecekler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.03.2017 22:44
tesa tesa

bunlarin hepsi deli ya kafayi usutmusler yoksa fetö bunlari hipnoz mu yapti salak avrupa

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.03.2017 20:53
almanci almanci

fetö=nato bunuda izah edelim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.03.2017 15:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.