Bugünkü
Takvim

’de suikast

Ukrayna'nın başkenti 'de milletvekili , uğradığı suikast sonucunda öldürüldü. Talihsiz adamın eşi olay yerine koştu, gözyaşlarını tutamadı.

Kiev’de suikast
Kiev'deki ünlü Premier Palace Oteli'nin girişinde arkadaşını bekleyen 45 yaşındaki eski milletvekili Denis Voronenkov, silahlı bir kişi tarafından vurularak öldürüldü. Olay anında saldırganla, 'un koruması çatıştı. Yaralanan saldırgan hastanede öldü. Olayı duyan Voronenkov'un eşi Maria Maksakova, önce sinir krizi geçirdi. Ardından olay yerine giden Maksakova'nın üzüntüsü, objektiflere yansıdı. Geçen sonbaharda şarkıcı eşi Maria Maksakova ile birlikte Ukrayna'ya taşınan Voronenkov, Rus vatandaşlığını bırakıp bu ülke vatandaşlığına geçmişti. Rusya, 27 Şubat'ta büyük çaplı dolandırıcılık suçlamasıyla Voronenkov hakkında uluslararası yakalama kararı çıkarmıştı. Rus güvenlik servislerinin kendisini rahat bırakmayacağı endişesiyle Ukrayna'ya sığınan Voronenkov, Rusya vatandaşlığından da ayrılmıştı. Ukrayna Başsavcısı Yuriy Lutsenko, saldırının arkasında Rusya'nın olduğunu iddia etti. Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko olayı 'devlet terörü' olarak nitelendirdi. Voronenkov, Ukrayna Başsavcılığına görevinden azledilen Rusya yanlısı Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç aleyhinde ifade vermişti. Ukraynalı Başsavcı Lutsenko da Kremlin'in bu ifade nedeniyle Voronenkov'u cezalandırmak için suikast düzenlettiğini öne sürdü. Voronenkov'un ölümü üzerine Kremlin açıklama yaparak, "Bu ölümün arkasında Rusya'nın olduğu iddiaları absürt" ifadelerini kullandı

ESKİ ASKER KURŞUNU
Voronenkov, 15 Şubat 2017'den bu yana Rusya'nın 'arananlar' listesinde; 27 Şubat'tan bu yana da 'uluslararası arananlar' listesinde bulunuyordu. Voronenkov, Rus güvenlik servislerinin kendisini rahat bırakmayacağı endişesiyle Ukrayna'ya gitmek zorunda kaldığını savunmuştu. Birçok kez ölüm tehdidi alan Voronenkov'u 3 eski asker koruyordu. Saldırıyı gerçekleştiren katilin de, eski asker olduğuna dikkat çekildi.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

işte rusun işi putin muhaliflerini başka ülkedede olsa böyle veya zehirliyerek temizliyor özalıda türki devletlerde zehirliyen kgb dir rus tur bunu iddia ediyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.03.2017 08:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.