Bugünkü
Takvim

’den ’ye lik “boşanma tazminatı”

Komisyonu Başkanı Juncker, ’nin AB'den ayrılmasının İngiltere’ye toplam maliyetinin yaklaşık olacağını söyledi

  • Dünya
  • 24.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.03.2017 16:46
ABONE OL
AB’den İngiltere’ye 50 milyar sterlinlik “boşanma tazminatı”

() Komisyonu Başkanı , 'nin nden ayrılmasının () İngiltere'ye toplam maliyetinin yaklaşık (62 milyar ABD doları) olacağını söyledi.

Juncker, İngiliz yayın kurumu BBC'ye verdiği röportajda, "Bilimsel olarak İngiltere'nin yükümlülüklerinin neler olduğunu hesaplamalıyız. Buna göre bir fatura ödenmek zorunda." ifadelerini kullandı.

Juncker, İngiltere'nin toplamda ödemesi gereken meblağın basında yer aldığı gibi 50 milyar sterlin seviyesinde olup olmadığının sorulması üzerine, "Yaklaşık olarak o seviyede." şeklinde cevap verdi.

Juncker, İngiltere'nin AB'ye ödemesi gereken meblağın İngiliz Parlamentosunun eski taahhütlerini yansıtacak şekilde olacağını söyledi.

İngiltere'nin AB'den ayrılmasından dolayı üzüntü duyduğunun altını çizen Juncker, "Bu başarısızlık ve trajedi. İngiltere ayrıldığında, referandumun yapıldığı zamanda olduğu gibi üzüleceğim. İngiltere konusunda asla düşmanca bir tavır içerisinde değilim. Dostça ve adil bir şekilde müzakere edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Juncker, "İngiltere'de yaşayan AB vatandaşlarının, AB'de yaşayan İngiliz vatandaşlarının haklarını korumak konusunda kararlıyım. Bu bir pazarlık değil. İnsan onuruna saygı duymakla ilgilidir." şeklinde konuştu.

İngiltere Başbakanı Theresa May, 29 Mart tarihinde AB'den resmen çıkış sürecini başlatacak olan 50. maddeyi yürürlüğe sokacağını açıklamıştı.

kalan karakter 1000

Mehmet Mehmet

İngiltere bunun hesabını yapmadan AB'den ayrılma kararı almamıştır

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.03.2017 19:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.