Bugünkü
Takvim

Panik ’da

dün kabusu yaşadı. ’da bir saldırgan Westminster Köprüsü üzerinde yayaları ezerek ilerledi. Parlamento binasının bahçesine girip bir polisi bıçakladı. Ardından etkisiz hale getirildi. Olayda 2 kişi öldü, 12 kişi yaralandı.

ABONE OL
Panik Londra’da

İngiltere'nin başkenti 'da bulunan parlamento önünde silahlı saldırı gerçekleştirildi. polisi, olayın terör saldırısı olarak değerlendirileceğini açıkladı. Saldırıda 4X4 bir aracın Westminster Köprüsü'ndeki yayaları ezerek parlamento binasına yöneldiği görgü tanıkları tarafından belirtildi. Araçtan silahla ateş açıldığı da iddia edildi. Parlamento yerleşkesinin duvarına bırakılan araç içinden çıkan saldırganın parlamentoya girdiği ifade edildi. Görgü tanıklarına göre parlamento yerleşkesi içerisinde bir polisin bıçaklandığı ifade edildi. Bıçaklı saldırganın polis tarafından vurulduğu ve saldırıda 2 kişi öldüğü, 12 kişinin de yaralandığı belirtildi.

PARLAMENTO KAPATILDI
Parlamento binası ve metro istasyonları giriş çıkışlara kapatılırken, parlamentoda tüm oturumların durdurulduğu bildirildi. Görgü tanıkları bir aracın köprü üzerindeki yayaları ezerek parlamento binasına doğru ilerlediğini söylerken, parlamento içinde bulunanlar polis kontrolünde boşaltıldı. Olay sonrasında Westminster Köprüsü ve parlamentoya çıkan yollar kapatıldı. Bölgeye helikopter ambulanslar gönderildi. Londra polisi, olay sırasında parlamentoda bulunan Başbakan Theresa May'in güvende olduğunu açıkladı. Bölgeden yayın yapan muhabirler Westminster Köprüsü'nde çok sayıda yaralı gördüğünü aktardı. İngiliz politikacı Grant Shapps, dört el silah sesi duyduğunu ve polisin milletvekillerinden başlarını kapatıp sürünmelerini istediğini söyledi.

​BRÜKSEL İLE AYNI TARİH
Londra saldırısı, geçen yıl Brüksel'deki saldırı ile aynı tarihte gerçekleşti. 22 Mart 2016 tarihinde Brüksel'de DEAŞ'ın üstlendiği terörist eylemde 33 kişi can vermişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.