Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 23.03.2017 00:00
  • Son Güncelleme: 23.03.2017 15:16

'da 'la mücadele

Ülkede örgütün yol açtığı insani krizin etkilerini azaltmak için 2,6 milyar dolar harcandı

Nijerya'da Boko Haram'la mücadele

'da terör örgütü 'ın neden olduğu insani krizin etkilerini azaltmak için geçen yıl 2,6 milyar dolar harcandığı bildirildi.

Nijerya Haber Ajansına (NAN) göre, Nijerya Savunma Bakanı General Abayomi Olonisakin, "2016 yılında Boko Haram'ın neden olduğu insani krizle savaşta 2,6 milyar dolar harcandı. Boko Haram'a yönelik operasyonlarda örgütten kurtarılan bölgeleri görünce daha fazla paraya ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor." açıklamasında bulundu.

Olonisakin, bu paranın, Boko Haram'ın elinden kurtarılarak sığınma kamplarına yerleştirilenlere yiyecek, eğitim ve barınma desteği sağlanmasının yanı sıra "aşırılıkla" mücadele çalışmalarında da kullanıldığını söyledi.

Nijerya'da 2000'li yılların başından beri varlık gösteren örgüt, liderleri Muhammed Yusuf'un gözaltındayken ölmesinin ardından 2009'da kitlesel şiddet eylemleri düzenlemeye başladı. Örgütün saldırıları ve çatışmalar nedeniyle en az 100 bin kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca kişinin yaşadığı yerleri terk etmek zorunda kaldığı belirtiliyor.

kalan karakter 1000

Alp Alp

Türkiye burayada üskursun , veya el atsın bizim burda yapacağımız çok iş var,biliyorsunuz purası petrol zengini bir ülke fakat burayı sömürmek için sömürgeciler her türlü dümeni uyguluyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2017 17:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.