Bugünkü
Takvim

Nazimarka

ABONE OL
Nazimarka
Avrupa Birliği'nin en yüksek yargı organı olan Avrupa Adalet Divanı, 14 Mart'ta aldığı bir kararla insanlık suçu işledi. Avrupa Adalet Divanı, AB üyesi ülkelerde işverenlerin çalışanlarının, "görülebilir bir şekilde herhangi bir siyasi, felsefi ya da dini simge taşımalarını" yasaklayabileceğine hükmetti. bu hükme dayanarak başörtülü vatandaşlara insan haklarına aykırı bir uygulama getirdi. Buna göre Danimarka'da işsiz başörtülü vatandaşlar, önerildikleri işyerlerinde çalışmak zorunda olacak. Bu işyerinde işverenin istemesi durumunda başörtülerini çıkarmak durumunda kalacak. Başına açmayanlar hem işten atılacak hem de işsizlik maaşı alamayacak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.