Bugünkü
Takvim

Kuzey Kore'den ortalığı karıştıracak propaganda

Kuzey Kore, yeni bir propaganda videosu yayınladı. Pyognyang yönetiminin paylaştığı yeni propaganda videosunda, savaş gemisi havaya uçuruluyor ve jetleri de düşürülüyor.

  • Dünya
  • 21.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.03.2017 10:19
ABONE OL
Kuzey Kore'den ortalığı karıştıracak propaganda

Kuzey Kore, hedeflerinin vurulduğu yeni bir propaganda videosu yayınladı.

Resmi medyanın paylaştığı video klipte, Amerikan uçak gemisi Kuzey Koreli askerler tarafından havaya uçuruluyor. Görüntülerde ayrıca savaş uçağı da düşürülüyor.

TEST EDİLEN FÜZELERE DE YER VERİLDİ
Ülkenin lideri -un ve rejime övgüler düzülen video klipte, Kuzey Kore'nin test ettiği lere de yer verildi.

Pyongyang yönetimi, geçtiğimiz haftalarda birçok füzeyi aynı anda fırlatmış, füzelerden bazıları Japonya kara sularına düşmüştü.

Dünyayı ayağa kaldıran gelişmeden sonra yalnızca ABD değil, Rusya'nın da aralarında bulunduğu diğer devletler sert tepki göstermişti.

ABD: SABRIMIZ TÜKENDİ
Geçen hafta Güney Kore-Kuzey Kore sınırındaki Panmunjom Köyü'nü ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yaptığı açıklamada artık sabırlarının tükendiğini ve askeri harekât seçeneğinin masada olduğunu ilan etmişti.

Pyongyang yönetimi, son olarak hafta sonu roket motoru testi gerçekleştirdi. Test sırasında çekilen bir fotoğraf, sosyal medyada hızla yayıldı.

Fotoğrafta, Kim Jong-un denemenin başarılı olmasıyla öyle mutlu oluyor ki sırtına bir komutanı alıyor. Ülkedeki her şeyi denetlemesiyle ünlü Kim'in testi sırasında yaşadığı coşku diğer fotoğraflara da yansıdı.

Pyongyang yönetimi, yüksek itiş gücü özelliği bulunan yeni nesil motoru Shoae fırlatma tesisinde denediğini hafta sonu duyurmuştu.

Bugüne kadar beş kez nükleer denemeye imza atan Pyongyang yönetiminin fırlattığı füze sayısı bilinmiyor.

kalan karakter 1000

raptor raptor

abd Yusuf yusuf

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2017 01:17
Ali Haydar BULUT Ali Haydar BULUT

kuzeykore vur lan abd vur 2018 yılına kalmadan abd bitsin çöksün gelsin bizden para dilensin hainler batı çok gecikmeden karışırsın inşallah terörüsler fetocularda bu arada darma duman olsunlar o ülkelerde bitişe geçsinleeeer

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.03.2017 13:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.