Bugünkü
Takvim

" AB'ye çok uzak"

, 'nin 'ne (AB) girme şansının daha önce hiç bugün olduğu kadar az olmadığını söyledi.

  • Dünya
  • 20.03.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.03.2017 11:48
ABONE OL
Türkiye AB'ye çok uzak

'nin 'ne tam üye olmasının "gerçekçi" olmadığını belirterek "Türkiye'nin günümüzde AB üyeliğinden hiç olmadığı kadar uzak olduğunu" söyledi.

Alman Der Spiegel dergisine konuşan Gabriel, "Türkiye bugün kesinlikle Avrupa Birliği'ne üyeliğe hiç olmadığı kadar uzak" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Türkiye'nin AB üyeliği konusunda her zaman şüphelerinin olduğunu, fakat bu konuda Sosyal Demokrat Parti içerisinde kendisini azınlıkta bulduğunu belirtti.

Almanya'da 2005 yılında başbakanlığa gelen Angela Merkel, daha öncesinde Türkiye'nin üyeliğine açıkça karşı çıkmış ve "öncelikli ortaklık" çağrısında bulunmuştu. Gabriel, bunun Türkleri ikinci sınıf Avrupalılar gibi hissettireceğini düşündüğünü fakat İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının ardından görüşünün değiştiğini belirtti.

Gabriel ayrıca, Türk siyasetçilerin Almanya'da yapılacak mitinglerde Alman yasalarına uymamaları halinde bu ülkeye girişlerinin yasaklanabileceğini söyledi.

kalan karakter 1000

SEZGİN SEZGİN

AB UYAN ARTIK!! SEN BİZİ BIRAKMIYON BİZ İSTİFA EDİYORUZ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 21.03.2017 10:55
deli balta deli balta

avrupa öyle kötü duruma düşecekki kendileri bizim kuracak olduğumuz birliğe gelip teslim olacaklar bu yaptıkları kavgalar gürültüler saldırılar büyük türkiyenin doğum sancılarıdır avrupa kesinlikle olayın farkında deşifre oldukları için kuduruyorlar hiç meraklanma frenk atı türkler iyi binicidir ne yaparsan yap o sırta semeri vurup binecez başka yolu yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 00:27
birsu birsu

çokta tın, sizi barbar birliğinizde işimiz yok. defolup düşün yakamızdan.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 00:13
Vatansever Vatansever

Türkiye AB ye uzak olabilir ama şunuda aklınızın bir köşesine yazın.AB'de Türkiye gibi güçlü bir ülkeden Kaf dağı kadar çok uzak.İstemiyoruz sizi Haçlı birliği.Biz kendi ayaklarımız üstünde durabiliriz.Siz bize yalvaracaksınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.03.2017 18:44
ehza ehza

uzaksa hadi bitirin ve almiyoruz deyin konusacaginiza

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.03.2017 18:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.