Bugünkü
Takvim

Hayata tutunuş

’yu vurdu. 67 kişi can verdi, 115 bin ev yıkıldı...

ABONE OL
Hayata tutunuş
El Nino yağmurları 'da hayatı felç etti. Yağmurların yol açtığı ve çamur kaymalarında ölenlerin sayısı 67'ye yükseldi. 115 bin ev yıkıldı, 117 köprü ve çok sayıda yol çöktü. Binlerce kişi harap olan evlerini terk ederken, kalanlar da çatılara çıkıp kurtarılmayı bekledi. Cachipampa'da üç gündür mahsur kalan 8 kişi kurtarıldı. Ülkenin başkenti Lima'da polis, selin teslim aldığı sokaklardan insanları halatlarla çekti. Okyanus yüzeyinin ısınmasının yol açtığı iddia edilen yağmurların iki hafta daha sürmesi beklendiği ifade edildi. Devlet Başkanı Pedro Pablo Kuczynsk, "1998 yılından bu yana böyle bir olay yaşanmamıştı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.