Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.03.2017 Gazete
ABONE OL

ral

Terör sevici ’yü aklamaya başladı. Gizli Servis ’nin Başkanı , ’un arkasında FETÖ olmadığını söyledi. Kahl “ hareketi dini ve seküler eğitim veren bir sivil oluşumdur” dedi

FETÖral Almanya
Almanya yıllarca DHKP-C ve PKK'nın bir numaralı koruyucusu oldu. Terör sevici ülke Türkiye aleyhinde ne kadar kurum ve insan varsa sahip çıktı. Terör kucaklayıcı ülkenin son maşası ise oldu. 'da Başbakanlığa bağlı dış istihbarattan sorumlu Federal Haberalma Servisi'nin () Başkanı Bruno Kahl, haftalık Der Spiegel dergisine verdiği röportajda Ortadoğu, Rusya, DEAŞ'la mücadele ayrıca Avrupa ile Türkiye arasında son dönemde yaşanan gelişmelere istinaden açıklamalarda bulundu. Kahl, ikili ilişkilerde her zaman "kötü dönemlerin yaşanabileceğini ancak haber alma teşkilatlarının, batının hukuk devleti prensipleriyle örtüşmeyen ülkelerle de işbirliği halinde olduğunu" belirtti. Kahl, "Sadece Türkiye'nin coğrafi konumu itibarıyla bile açık olan şey şu ki, bu kanalları kapatamayız" ifadesini kullandı.

DARBE BİR KURGU DEĞİLDİ
Türkiye'nin darbe girişiminin arkasında yapılanmasının olduğu konusunda kendilerini "çeşitli yollardan ikna etmeye çalıştığını ancak bunun şu ana kadar gerçekleşmediğini" belirten , ancak darbe girişiminin "devlet tarafından kurgulanmadığını" söyledi. "15 Temmuz öncesinde de hükümet tarafından bir temizlik dalgası başlatıldığını" söyleyen BND Başkanı Kahl "Bu yüzden ordunun bazı kesimleri sıra kendilerine gelmeden darbe yapmak istedi. Ancak artık çok geçti, kendileri de temizlendi" dedi.

GÜLENCİLER SADECE EĞİTİMCİ
Kahl, darbenin devletçe tasarlanmamış olmasına karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından "memnuniyet verici bir mazeret" olduğunu ifade etti. Kahl, Spiegel'in "Gülen yapılanmasını aşırılık yanlısı İslamcı ya da terörist diye tanımlayabilir misiniz?" sorusuna "Gülen yapılanması dini ve seküler eğitim için bir araya gelmiş sivil bir oluşum. Bunlar arasında dershaneler ve eğitim kurumları var" cevabını verdi. Gülen yapılanmasını bir "tarikat" olarak tanımlayamayacağını zira bu tanımın Batı toplumlarında kullanılageldiğini belirten BND Başkanı Kahl, Gülen yapılanmasının "önemsenemeyecek bir azınlık" olmadığını söyledi.

Üst Akıl'ın tüm kirli planlarının arkasından çıkan FETÖ artık açık olarak Türkiye düşmanlığı yapıyor ve yabancı istihbaratlarla beraber çalışıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.